Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska spółka skradła show. Rozwiązanie Jiffee z nagrodą główną od Finovate

Nowojorska konferencja, podczas której przyznano Jiffee Payments tytuł Best of Show, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży fintech na świecie

Nazwa Jiffee Payments większości z Was pewnie niewiele mówi, ale nie jest to już zupełnie nowe rozwiązanie. Mogliście przeczytać o nim m.in. na Cashless w tekście, który znajdziecie tutaj. Właściciele marki prezentowali ją już także na ostatnich targach technologii mobilnych w Barcelonie. Teraz jednak ma szansę usłyszeć o niej cały świat a wszystko za sprawą odniesionego wczoraj niemałego sukcesu.

Przeczytajcie także: Trzeci bank oferuje płatności na WebPOS-ach

Otóż rozwiązanie Jiffee Payments otrzymało główną nagrodę Best of Show podczas trwającej właśnie w Nowym Jorku jesiennej edycji konferencji Finovate. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie, zatem o polskiej marce usłyszeć powinni wszyscy najważniejsi w światowej branży fintech. Wydaje mi się, że wagi sukcesu nie umniejsza fakt, że Finovate przyznała siedem równorzędnych nagród głównych. Zwycięzców wybrano spośród kilkudziesięciu prezentujących się firm. Były wśród nich także inne polskie firmy, m.in. ING Bank Śląski i Asseco.

W przeszłości polskie firmy wygrywały już Best of Show w różnych edycjach Finovate. Były wśród nich m.in. mBank i Idea Bank. Natomiast Jiffee Payments to rozwiązanie umożliwiające wykonywanie zbliżeniowych płatności mobilnych z wykorzystaniem różnych smartfonów, bez względu na zainstalowany na nich system operacyjny. Jiffee Payments działa więc także na iPhone'ach i pozwala na przyjmowanie płatności na każdym telefonie jak na terminalu płatniczym. Komunikacja pomiędzy urządzeniami odbywa się dzięki łączu Bluetooth.

Przeczytajcie także: Tak Carrefour wykorzystuje przelewy P2P

Na marginesie warto wspomnieć, że polskie rozwiązanie Jiffee Payments należy do warszawskiej spółki Braintri i nie ma nic wspólnego z systemem płatności P2P wprowadzonym we Włoszech przez tamtejszego potentata SIA. Włoskie Jiffy służy do wykonywania przelewów natychmiastowych pomiędzy użytkownikami telefonów. To pokrewna działalność do Jiffee Payments. Zastanawiam się zatem, kto na kim wzorował nazwę i czy w przyszłości podobieństwo nie będzie zarzewiem jakiegoś sporu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies