Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawe zastosowanie przelewów P2P. Zobaczcie, jak Carrefour wykorzystuje w swojej aplikacji Blika i PeoPay

Francuska sieć handlowa wprowadziła do apki usługę, w której transakcję gotówkową zastępuje przelewem na telefon

Uważni czytelnicy serwisu Cashless znają już nieco tę usługę. To SąSiatki, o której mogliście przeczytać m.in. tutaj. W skrócie przypomnę tylko, że w pewnym sensie jest to przeniesienie na grunt branży handlowej idei ekonomii współdzielenia. SąSiatki polegają bowiem na tym, że jeżeli akurat potrzebujecie czegoś ze sklepu, a nie możecie wyjść z domu, bo np. nastawiliście obiad albo opiekujecie się małym dzieckiem, wykonanie zakupów możecie zlecić osobie, która zrobi je przy okazji swoich.

Przeczytajcie także: Kłopoty z Android Pay w mBanku

Z opublikowanego wczoraj komunikatu prasowego Carrefour wynika, że SąSiatki obejmują swoim zasięgiem już całą Warszawę, a wkrótce mają być dostępne we wszystkich marketach sieci w Polsce i dla wszystkich klientów korzystających z aplikacji Mój Carrefour. Z mojego punktu widzenia szczególnie interesująco wygląda zastosowanie przy tej okazji przelewów P2P przy pomocy Blika i PeoPay.

Otóż zgodnie z zasadami SąSiatek klient Carrefoura wykonujący zakupy na zlecenie innej osoby płaci za nie z własnej kieszeni i zachowuje paragon, który wraz z zakupami wręcza klientowi zlecającemu sprawunki. Ten może zapłacić z nie gotówką albo, uwaga, przelewem na telefon Blikiem lub PeoPay. Warunkiem jest tylko, by zarówno osoba płacąca jak i wykonująca zakupy korzystały z tego samego rozwiązania służącego do transakcji P2P. Przyznacie, że to ciekawe i chyba pierwsze tego rodzaju zastosowanie przelewów na telefon.

Przeczytajcie także: Dobre wyniki promocji Masterpassa w mPay

Natomiast SąSiatki to niejedyna nowość w aplikacji Mój Carrefour, która pojawiła się w niej w ostatnim czasie. Znajdziecie w niej także możliwość aktywacji cyfrowego portfela Masterpass. Dzięki niemu za zakupy wykonywane w marketach możecie płacić bezgotówkowo smartfonem przy pomocy karty podpiętej do Masterpassa. O tym, jak to działa w praktyce, możecie przeczytać w tekście, który znajdziecie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies