Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Android Pay dla posiadaczy wszystkich kart wydanych przez mBank? Niekoniecznie...

Choć teoretycznie dostęp do płatności Android Pay mają od niedawna wszyscy klienci mBanku, część nadal musi obejść się smakiem

W ubiegłym tygodniu mBank rozszerzył grupę mogącą korzystać z płatności mobilnych Android Pay o klientów posiadających plastikowe karty z logo Visy. Wcześniej dostęp do usługi mieli wyłącznie użytkownicy plastików konkurencyjnego Mastercarda. Przy okazji ostatniego wdrożenia mBank podkreślał, że od teraz z Android Pay mogą korzystać posiadacze wszystkich rodzajów wydawanych przez niego kart, a więc debetowych, kredytowych i walutowych obu organizacji płatniczych.

Przeczytajcie także: Android Pay ma już w Polsce 85 tys. użytkowników

Ze zdziwieniem przeczytałem więc mejla od rozżalonego czytelnika, który twierdzi, że wciąż z Android Pay w mBanku korzystać nie może. – Tak jak to zwykle z mBankiem bywa, tak i tym razem było dużo zamieszania a efekt mizerny. Okazuje się, że z kart Visa można korzystać do płatności mobilnych, ale niestety nie z kredytowych. Jak powiedziano mi na infolinii mBanku, będzie można to robić wkrótce. A doświadczenie pokazuje, że takie określenie w przypadku mBanku może oznaczać w zasadzie wszystko – napisał Grzegorz.

Z prośbą o rozwikłanie tej zagadki zwróciłem się więc do biura prasowego mBanku. Jego przedstawiciele podkreślają, że generalnie do Android Pay można dodawać zarówno karty debetowe jak i kredytowe. – Sprawa o której pisze czytelnik Cashless, dotyczy tylko kart kredytowych Visa, które nie są wydane w technologii zbliżeniowej PayWave. Skoro nie mają tej funkcji, przy ich pomocy nie można też płacić z wykorzystaniem Android Pay – powiedziały mi służby prasowe mBanku.

Przeczytajcie także: Już 100 tys. użytkowników HCE w PKO

Przedstawiciele instytucji zadeklarowali, że trwają prace nad udostępnieniem procedury, dzięki której klienci będą mogli w łatwy sposób zmienić typ karty na zbliżeniową. Kiedy się zakończą, na razie nie wiadomo. Warto przypomnieć, że na koniec II kw. bieżącego roku mBank miał wydanych prawie 319 tys. kart kredytowych, z czego w technologię zbliżeniową wyposażonych było ok. 192 tys. plastików. Wychodzi więc na to, że teoretycznie ponad 120 tys. użytkowników kart kredytowych mBanku wciąż dostępu do Android Pay może nie mieć.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies