Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Android Pay w Polsce ma już 85 tys. użytkowników. Niemal co drugi jest z mBanku

Statystyki mają szansę szybko się poprawić, bo od dziś dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych mają też posiadacze wydanych przez mBank vis

Od dzisiejszego poranka klienci mBanku mogą już dodawać do aplikacji Android Pay karty z logo Visa. Jak zapewnia biuro prasowe instytucji, jeszcze dziś wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej tego banku powinni zyskać dostęp do aktualizacji, dzięki której kartę do Android Pay będą mogli dodać bezpośrednio w aplikacji swojego banku. Rano takiej możliwości jeszcze nie było, tzn. aby skorzystać z nowej usługi należało kartę Visa mBanku dodać do aplikacji Android Pay.

Przeczytajcie także: 75 tys. Polaków korzystało za AP w czerwcu

Docelowo zatem wszystkie karty debetowe, kredytowe, walutowe itd. wydane przez mBank będzie można połączyć z Android Pay w bankowości mobilnej. To jedyne takie wdrożenie na polskim rynku i jedno z nielicznych na świecie. Klientom przypadło chyba do gustu, bo do dziś usługę aktywowało ponad 37 tys. posiadaczy mastercardów wydanych przez mBank. W rzeczywistości liczba jest pewnie jeszcze większa, gdyż nie obejmuje klientów siostrzanych Orange Finansów. Teraz statystyka zapewne szybko się poprawi, bo wśród klientów mBanku większość – ok. 60 proc., posługuje się visami.

Przeczytajcie także: Masterpass już dostępny w aplikacji Mój Carrefour

Natomiast ujawnione dziś dane na temat użytkowników Android Pay w mBanku wskazują na to, że z usługi tej korzysta już ponad 85 tys. klientów z Polski. Przypomnę, że na koniec czerwca tego roku przy pomocy Android Pay płaciło już ok. 18 tys. klientów Aliora, 11,5 tys. T-Mobile Usług Bankowych, 18,6 tys. BZ WBK i ok. 100 Euro Banku. Zakładam, że w większości instytucji liczby te dziś są jeszcze większe. Warto jednak zaznaczyć, że niemal co druga osoba korzystająca w Polsce z Android Pay jest klientem mBanku, który nie oferuje własnych płatności zbliżeniowych HCE, jak np. BZ WBK czy Alior.

Fot. Visa

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies