Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Personalne zamieszanie nie sprzyja wdrożeniom. Klienci Pekao poczekają na nową aplikację do września

Poprzedni prezes banku Luigi Lovaglio obiecywał, że oprogramowanie pojawi się na rynku jeszcze przed wakacjami

Klienci Pekao na nową aplikację mobilną czekają zapewne z utęsknieniem, gdyż ta, z której mogą korzystać, trąci myszką. Na rynku pojawiła się dobre kilka lat temu i zdecydowanie odstaje od obowiązujących standardów nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i wygody korzystania. Prace nad nową są zaawansowane i wydawało się, że jeszcze przed wakacjami klienci będą mogli z niej korzystać. Tak przynajmniej deklarował były już prezes Pekao Luigi Lovaglio na konferencji prasowej w maju.

Przeczytajcie także: Prezes Pekao zapowiada przyspieszenie

Okazuje się jednak, że pierwszym możliwym terminem udostępnienia klientom nowego oprogramowania jest wrzesień i to pod warunkiem, że nie wydarzy się nic nieprzewidzianego. Wygląda więc na to, że podobnie jak z ogłoszeniem decyzji o wejściu banku bądź nie do Blika tak i z debiutem nowej aplikacji Pekao będzie czekać na rozpoczęcie pracy przez nowego członka zarządu odpowiedzialnego za bankowość detaliczną. Przypomnę, że będzie nim Marek Tomczuk, który swoją przygodę z Pekao rozpocznie pod koniec sierpnia.

Przeczytajcie także: Pekao w Bliku najwcześniej we wrześniu

O samej aplikacji na razie nie wiem zbyt dużo. Wiadomo, że będzie nosić nazwę PeoPay i będzie oferowała płatności. Zatem bank skończy z dwiema oddzielnymi aplikacjami do bankowania i płacenia. Aplikacja będzie korzystała z biometrii zarówno na urządzeniach z systemem iOS jak i Android. Odciskiem palca będzie można nie tylko logować się, ale także autoryzować przelewy czy płatności, czego dowiódł były prezes Pekao wykonując przelew z datkiem na rzecz WOŚP. Swoją drogą ciekawe, czy bank pod wodzą Michała Krupińskiego nadal będzie wspierał fundację Jurka Owsiaka.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies