Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliżeniowo nie musi oznaczać, że przez NFC. Twórcy systemu Jiffee nominowani do tytułu Fintech Future

Ogłoszenie zdobywcy tytułu nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Już za niewiele ponad tydzień odbędzie się pierwszy Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowana zostanie Mapa Polskiego Fintechu, czyli najbardziej kompleksowe opracowanie na temat branży fintech w Polsce. Do prac nad tym projektem redakcja Cashless zaprosiła fundację Fintech Poland oraz firmę doradczą Accenture.

Na podstawie danych zebranych podczas przygotowywania Mapy Polskiego Fintechu nominowano kandydatów do tytułów Fintech Roku (firma, która dokonała w ciągu ostatnich 12 miesięcy największego postępu w rozwoju) oraz Fintech Future (firma, przed którą otwierają się największe szanse w nadchodzącym okresie). Zdobywców obu tytułów poznacie podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard.

Przeczytajcie także: Billon nominowany w kategorii Fintech Future

Kandydatów do tytułu Fintech Roku już Wam opisałem. To firmy: Bacca, Kontomatik, Kredytmarket, Polski Standard Płatności oraz SkyCash. Wczoraj zaprezentowałem także kandydaturę Billona, czyli pierwszego nominowanego do tytułu Fintech Future. Dziś pora na drugiego kandydata, czyli firmę Braintri z jej rozwiązaniem Jiffee.

Jiffee to system umożliwiający zbliżeniowe płatności mobilne smartfonem dowolnej marki, a więc także urządzeniem firmy Apple. Jak wiecie, Amerykanie pilnie strzegą dostępu do anteny NFC w produkowanych przez siebie smartfonach. Jeśli jakiś bank z nimi się nie dogada, to jego klienci nie mogą iPhone’ami płacić zbliżeniowo. Jiffee rozwiązuje ten problem, gdyż do komunikacji między telefonem a terminalem używa nie anteny NFC, tylko łącza Bluetooth.

Przeczytajcie także: SkyCash z szansą na tytuł Fintechu Roku

To innowacyjne rozwiązanie, którego zalet nie umniejsza planowane udostępnienie w Polsce płatności Apple Pay. Z tego co wiem, banki na transakcjach wykonywanych przez użytkowników telefonów iPhone nie będą zarabiać (konieczność odprowadzenia prowizji do Apple’a). Traktują to rozwiązanie raczej jako sposób na zatrzymanie obecnych i przyciągnięcie nowych klientów. Alternatywa w postaci systemu omijającego prowizje może więc być nadal interesująca. Mankamentem systemu Jiffee jest konieczność doposażenia dużej części terminali w czujniki Bluetooth.

To tyle w tym momencie na temat Jiffee. Jutro przedstawię kolejnego nominowanego. Tak jak wspomniałem, zdobywcę tytułu Fintech Future poznacie podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Przedsięwzięcie to, oprócz sponsora tytularnego, zdecydowały się wesprzeć także: Visa, BGŻ BNP Paribas, Vivus, PayU, Bancovo, Braintri oraz Efigence. Partnerem medialnym projektu jest magazyn My Company.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies