Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay Adyen
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Śląski udostępnił logowanie do aplikacji odciskiem palca

Z nowej funkcji mogą korzystać użytkownicy nowszych iPhone'ów

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego na smartfony z systemem operacyjnym iOS pozwala użytkownikom na wybór nowego sposobu logowania, czyli poprzez biometrię odcisku palca.

Klienci, jeśli zdecydują się na taki sposób logowania, nie będą musieli już wpisywać identyfikatora ani kodu PIN. Wystarczy, że zeskanują odcisk palca za pomocą czytnika Touch ID. Aplikacja nie przechowuje skanów linii papilarnych, a jedynie korzysta z tych zapamiętanych w urządzeniu. Użytkownicy mogą równocześnie korzystać z tradycyjnego sposobu logowania.

Przeczytaj także: mBank wprowadził logowanie biometryczne do aplikacji

Czytnik Touch ID jest dostępny w urządzeniach: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus. Najnowsza aktualizacja ING BankMobile wprowadza także możliwość podglądu szczegółów rachunku, dostosowanie do rozdzielczości QHD dla Androida oraz drobne graficzne i tekstowe zmiany w ustawieniach powiadomień push.

Natomiast z informacji uzyskanych w biurze prasowym Banku Śląskiego wynika, że instytucja nie pracuje na razie nad udostępnieniem możliwości logowania odciskiem palca na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Przyczyną ma być obawa o bezpieczeństwo rozwiązań biometrycznych instalowanych w tych smartfonach.

Przeczytaj także: Aplikacja Millennium na Apple Watch już gotowa

Tymczasem biometria jest dziś jednym z najciekawszych trendów w bankowości. Coraz więcej instytucji eksperymentuje z takimi rozwiązaniami. Odciskiem palca do aplikacji mobilnych mogą już się logować np. klienci Millennium. mBank wprowadził tę możliwość dla klientów korporacyjnych. Z kolei Bank Smart pozwala na logowanie się głosem.

Inne banki, m.in. Getin, BPH czy BZ WBK, wdrożyły lub pracują na wdrożeniem biometrii naczyń krwionośnych palca do oddziałów i bankomatów. PKO BP finansuje projekt badawczy w tym zakresie prowadzony przez Politechnikę Gdańską.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies