Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadził logowanie biometryczne do aplikacji mobilnej

Na razie możliwość logowania za pomocą odcisku palca zyskają użytkownicy mobilnej bankowości korporacyjnej mBanku, posiadający urządzenia firmy Apple

mBank CompanyMobile znacznie różni się od aplikacji przeznaczonej dla klientów indywidualnych i kierowana jest do właścicieli oraz zarządzających dużymi firmami. Większości z Was nie będzie więc pewnie dane z tego oprogramowania skorzystać.

logowanie mbank palcem

Warto jednak zaznaczyć, że nowe rozwiązanie mBanku jest pierwszą próbą wdrożenia biometrii odcisku palca do mobilnej bankowości korporacyjnej w naszym kraju. Choć nie pierwsze do bankowości w ogóle - czytniki linii papilarnych wykorzystywane są w aplikacjach mobilnych przeznaczonych dla klientów indywidualnych w Meritum i Millennium.

Przeczytaj także: Aplikacje polskich banków wśród najlepszych w Europie

mBank CompanyMobile już wcześniej charakteryzowała się ciekawym sposobem logowania. Odbywało się to poprzez wzór mobilny, jaki należało narysować na wyświetlaczu smartfona łącząc ze sobą cyfry osobistego kodu. Cyfry umieszczone były na kole przypominającym tarczę starego aparatu telefonicznego i zmieniały pozycję przed każdym logowaniem. Wzór logowania też więc się zmieniał, choć klient używał tego samego kodu.

logowanie mbank tarcza

Takie rozwiązanie uniemożliwiało zalogowanie przez nieuprawnione osoby, które mogłyby odczytać wzór pozostawiony na wyświetlaczu smartfona. Zresztą użytkownicy korporacyjnej aplikacji mBanku wciąż będą mogli logować się w ten sposób, gdyż logowanie biometryczne jest opcjonalne.

Przeczytaj także: Klienci MultiBanku dostaną nowy system w październiku

Nowa metoda autentykacji wymaga jedynie zeskanowania odcisku palca użytkownika, co eliminuje konieczność zapamiętywania szeregu skomplikowanych haseł do bankowości elektronicznej.

Logowanie biometryczne umożliwia wgląd do konta użytkownika, natomiast autoryzacja transakcji finansowych, ze względu bezpieczeństwa, tak jak dotychczas, będzie odbywać się z wykorzystaniem niezależnego kanału (klasyczny token lub display card).

Specjalną aplikację kierowaną do klientów korporacyjnych oferuje oprócz mBanku jeszcze kilka innych instytucji, m.in. Millennium i ING Bank Śląski. Ten ostatni przedstawił niedawno jej drugą generację i zapowiedział, że również pracuje nad umożliwieniem logowania biometrycznego.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies