Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mAkcelerator będzie mieć konkurencję. PKO uruchomi fundusz inwestujący w fintechy

Nowy podmiot będzie miał na początek budżet w wysokości 200 mln zł

Dzisiejszy Puls Biznesu donosi o nowym przedsięwzięciu PKO BP. Będzie nim fundusz typu venture capital, którego zadaniem ma być wyszukiwanie i inwestowanie w spółki technologiczne, w tym fintechowe. PKO VC ma działać poprzez dwa subfundusze. Pierwszy będzie przejmował większościowe udziały wyselekcjonowanych firm, których produkty lub usługi są komplementarne do biznesu bankowego. Drugi będzie inwestował w pakiety mniejszościowe w celu późniejszej odsprzedaży z wysoką stopą zwrotu.

Przeczytajcie także: mAkcelerator kupił pierwszą firmę

Jak pisze gazeta, PKO VC będzie działał przy Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych PKO. Na jego czele stanie Krzysztof Tokarski, w przeszłości m.in. prezes PZU TFI. PKO VC ma początkowo dysponować budżetem w wysokości 200 mln zł. Nowy podmiot został już zarejestrowany. Obecnie prowadzone są rozmowy z pierwszymi startupami, w które mógłby zainwestować. Efektów można się spodziewać jeszcze w tym roku.

Przeczytajcie także: 200 mln zł na fintechy od mBanku

PKO VC to drugi na polskim rynku bankowy fundusz venture capital inwestujący w młode firmy z obszaru technologii finansowej. Pierwszy powołany został w ubiegłym roku przez mBank. Mowa o projekcie mAkcelerator, na którego czele stoją Jarosław Mastalerz i Wojciech Chmielewski, byli menadżerowie mBanku. mAkcelerator zainwestował dotąd w dwie spółki: Digital Teammates oraz Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego. Budżet mAkceleratora to 50 mln euro.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: FINTECH, PKO BP

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies