Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay w Polsce: oto kolejne banki, które wkrótce zaoferują tę usługę

Do dziewięciu instytucji, które już pozwalają klientom korzystać z Apple Pay, wkrótce dołączą następne

Jutro minie tydzień, odkąd polscy użytkownicy telefonów iPhone mogą już przy ich pomocy płacić zbliżeniowo. Oczywiście przywilej ten dotyczy tylko tych osób, które posiadają kartę płatniczą jednego z dziewięciu banków, czyli Aliora, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getinu, mBanku, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbanku i T-Mobile Usług Bankowych. Mam jednak dobre wiadomości dla klientów kilku innych instytucji, które również przymierzają się do wdrożenia Apple Pay.

Przeczytajcie także: Apple Pay już dostępne w Polsce

Z informacji uzyskanej w biurze prasowym PKO wynika, że jego klienci otrzymają dostęp do Apple Pay w ciągu najbliższych tygodni, a więc jeszcze w III kw. tego roku. Z usługi będą mogli korzystać także posiadacze rachunków w Inteligo, a z cyfrowym portfelem Apple’a będą mogli powiązać zarówno karty z logo Mastercarda jak i Visy. Jasną deklarację chęci wdrożenia Apple Pay złożyło również biuro prasowe Credit Agricole, ale nie podało żadnych, nawet przybliżonych terminów, w jakich mogłoby się to stać.

Większość pozostałych banków, do których zwróciłem się z pytaniem o to, czy zamierzają zaoferować płatności iPhone’ami, odpowiedziała wymijająco. Instytucje deklarują więc, że przyglądają się tej nowości i analizują możliwość wdrożenia, ale unikają podawania jakichkolwiek konkretów w tej sprawie. Tak było np. w przypadku Citi Handlowego, Millennium i Euro Banku. Co ciekawe ten ostatni korzysta z platformy płatności mobilnych First Daty, która umożliwia wdrożenie Apple Pay. Z tej samej platformy korzystają między innymi Raiffeisen Polbank i Alior, które nowe płatności już oferują.

Przeczytajcie także: Darmowa opaska płatnicza w mBanku

Zakładam więc, że płatności Apple Pay wkrótce pojawią się w ofercie Euro Banku, podobnie jak w przeszłości pojawiły się płatności Google Pay. Natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że wdrożeniem Apple Pay zainteresowany jest także ING. Ale nie zdąży tego zrobić w III kw. tak jak PKO. Realnym terminem, w którym rozwiązanie to zostanie udostępnione klientom Śląskiego, ma być I kwartał przyszłego roku. Oficjalnie jednak bank tego nie potwierdza.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies