Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poland coin. Czy tak wg PKO BP mogłaby nazywać się polska kryptowaluta? Bank zarejestrował znak towarowy

Na razie nie wiadomo, czy oprócz zastrzeżenia nazwy państwowy bank robi coś jeszcze w kwestii kryptowalut

O tym, że największy bank na polskim rynku zarejestrował w Urzędzie Patentowym kilka znaków towarowych jednoznacznie kojarzących się z kryptowalutami donosi dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna. Wśród tych znaków znalazły się: PL coin, Poland coin, Pol coin, Pole coin i Pola coin.

Przeczytajcie także: Digital PLN to może być polska kryptowaluta

Biuro prasowe PKO w rozmowie z gazetą wyjaśnia, że rejestracja tych znaków to działania wyprzedzające. Bank nie chce dać się zaskoczyć zmieniającej się rzeczywistości. Podkreśla jednak, że rejestracja znaków nie oznacza, że na pewno zostaną one wykorzystane i nie zdradza, czy prowadzi jakikolwiek projekt związany z kryptowalutami.

Co ciekawe rejestracji znaków towarowych związanych z kryptowalutami PKO dokonał w październiku ubiegłego roku, gdy znane już było stanowisko Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie cyfrowych pieniędzy. Przypomnę, że KNF rekomenduje nadzorowanym przez siebie podmiotom, by trzymały się z daleka od kryptowalut. Sam zresztą wpisał na prowadzoną przez siebie listę tzw. ostrzeżeń publicznych dwie giełdy kryptowalut, które podejrzewa o złamanie prawa.

Przeczytajcie także: MC odcina się od kryptozłotego

Natomiast w kontekście polskiej kryptowaluty najgłośniej było ostatnio o Digital PLN. To cyfrowy odpowiednik złotego, nad którym pracuje znany entuzjasta krytpowalut – Krzysztof Piech, prezes Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain. Po ogłoszeniu rozpoczęcia prac nad projektem Digital PLN patronat nad akceleratorem wycofało Ministerstwo Cyfryzacji a sam Piech miał stracić funkcję lidera jednego ze strumieni realizowanych w ramach rządowego programu "Od papierowej do cyfrowej Polski".

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies