Rekordowa liczba podmiotów, które wzięły udział w tegorocznym badaniu to dowód na to, że kwestia równości i różnorodności jest dla branży finansowej coraz istotniejsza
W czasach spolaryzowanych opinii i przeciwstawnych trendów, ważne jest, abyśmy nie ustawali w wysiłkach na rzecz równości i różnorodności. Biznes ma wpływ i siłę oddziaływania – nie raz udowodniliśmy, że możemy się wzajemnie inspirować i wspólnie zmieniać rzeczywistość – w końcu mamy podobne cele i są nimi nie tylko korzyści biznesowe (bo różnorodność ma wymierny wpływ na wyniki finansowe firm), ale przede wszystkim społeczne.
Raport Cashless dla Równości to ważna inicjatywa, której partnerem jesteśmy od początku. Z dumą angażujemy się w ten projekt, ponieważ podstawą kultury naszej organizacji jest promowanie równości i różnorodności. Przyświeca nam zasada, by włączać nie wyłączając. Wiemy również, że przyglądanie się zmianom w obszarze DEI jest niezbędne, aby wyciągać wnioski, usprawniać procesy, wdrażać wspierające programy i tym samym budować bardziej inkluzywną, lepszą rzeczywistość.
Mastercard po raz kolejny znalazł się w czołówce rankingu firm wspierających mniejszości. Jest to dla nas powód do dumy i potwierdzenie, że wysiłki, które podejmujemy od 30 lat w Polsce, są doceniane i zauważane. Jednocześnie zastanawiam się, kiedy nadejdzie ten moment, w którym nie będziemy już musieli monitorować postępów w zakresie równości i różnorodności, bo dla wszystkich organizacji będą one standardem. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości osiągniemy ten cel, czego nam wszystkim życzę.
Rekordowa liczba podmiotów, które wzięły udział w tegorocznym badaniu to dowód na to, że kwestia równości i różnorodności jest dla branży finansowej coraz istotniejsza. Dlatego wszystkim firmom, bez względu na liczbę uzyskanych punktów, serdecznie gratuluję postawy, zaangażowania i chęci do zmian na lepsze.
Autorka, Marta Życińska jest dyrektorką generalną polskiego oddziału Mastercard Europe. List otwiera raport zawierający 5. Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. Partnerami głównymi tej edycji są: Mastercard i Visa. Partnerami wspierającymi są: BNP Paribas oraz UNIQA. Ranking jest objęty patronatem Karty różnorodności, projektu realizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Ambasady Brytyjskiej.