Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
U dostawcy Allegro One Kurier za przesyłkę pobraniową zapłacicie także Blikiem

Wcześniej kurierzy Allegro One przyjmowali płatności gotówką i kartą

Allegro zmieniło listę płatności dostępnych u dostawców rozwożących przesyłki w ramach usługi Allegro One Kurier. Wcześniej, aby zapłacić za paczkę pobraniową, można było skorzystać z gotówki oraz karty. Od niedawna dodatkowo można zapłacić także Blikiem. Opcja dostępna jest w sytuacji, gdy przesyłka zamawiana jest z dostawą "na jutro".

Przeczytajcie także: Zapraszamy na premierę Mapy polskiego fintechu 2024

Allegro One Kurier to usługa umożliwiająca dostawę zakupów zrealizowanych na allegro.pl jeszcze tego samego dnia lub nazajutrz. Z tym, że przesyłki nie są rozwożone w niedziele. Za szybką dostawę trzeba jednak zapłacić i to nawet w sytuacji, gdy korzysta się z abonamentu Smart. Posiadacze tej subskrypcji za Allegro One Kurier zapłacą 4,99 zł. Pozostali od 17,99 zł – dostawa na jutro, do 21,99 zł – dostawa na dzisiaj.

Przeczytajcie także: mBank zwróci opłaty klientom korzystającym z bankomatów Euronetu

Blik to obecnie najpopularniejsza metoda płatności za zakupy internetowe w Polsce. Co ciekawe jednak wciąż dużą popularnością cieszą się dostawy za pobraniem, gdy produkty zamawia się w środowisku e-commerce a płaci tradycyjnie przy odbiorze przesyłki, bardzo często gotówką. Coraz więcej kurierów wyposażonych jest w urządzenia umożliwiające bezgotówkowe płatności także przy dostawie paczek pobraniowych. Przy płatnościach kodem Blik dodatkowe urządzenie nawet nie jest potrzebne, bo aby wykonać przelew Blikiem wystarczy znać numer telefonu odbiorcy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies