Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank zwróci opłaty klientom, którzy wczoraj korzystali z bankomatów Euronetu

Zwroty zostaną naliczone automatycznie do końca czerwca bieżącego roku

mBank podjął decyzję o zwrocie kosztów, jakie klienci mBanku ponieśli z powodu akcji protestacyjnej prowadzonej wczoraj przez Euronet zarządzający największą siecią bankomatów w Polsce. – Ponieważ ani my, ani Wy nie mieliśmy wpływu na tę sytuację, postanowiliśmy, że oddamy wszystkie opłaty pobrane wczoraj za wypłaty gotówki w urządzeniach tej sieci. Zwrot będzie automatyczny, zaksięgujemy go na Waszych rachunkach najpóźniej do końca czerwca – poinformował klientów mBank.

Przeczytajcie także: Czy operatorzy bankomatów będą mogli pobierać surcharge?

Przypomnę, że wczoraj Euronet przeprowadził jednodniową akcję protestacyjną, w ramach której maksymalny limit pojedynczej wypłaty gotówki wynosił 200 zł (standardowo wynosi 800-1000 zł). W przypadku klientów mBanku mogło mieć to szczególne znaczenie, gdyż wszystkie transakcje wypłat z bankomatów Euronetu dla jego klientów są płatne i kosztują 5 zł. Normalnie więc jeśli ktoś chce wyjąć z maszyny 400 zł, wykonuje jedną transakcję i płaci za to 5 zł. Wczoraj musiał wykonać dwie transakcje i zapłacić za to łącznie 10 zł.

Przeczytajcie także: Zmiany dla klientów Blika korzystających z bankomatów Planet Cash

Euronet zdecydował się na kontrowersyjną akcję protestacyjną, gdyż walczy o podniesienie wpływów z tytułu obsługi transakcji wypłat gotówki. Eksperci wyliczają, że przy obecnych stawkach prowizji serwisowych oraz braku możliwości pobierana dodatkowych opłat, biznes bankomatowy w Polsce charakteryzuje się niską marżą, część urządzeń jest deficytowa, co ostatecznie grozi zmniejszeniem liczby bankomatów w Polsce. Więcej o proteście Euronetu w tekście Akcja protestacyjna Euronetu. Z bankomatu nie wypłacicie jednorazowo więcej niż 200 zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies