Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro stawia na własną logistykę. Dostawy do automatów One Box i do One Punkt tylko w ramach programu Allegro Delivery

Program Allegro Delivery rusza 26 czerwca

Allegro poinformowało, że nowy program dostaw – Allegro Delivery – ruszy 26 czerwca. Wtedy dostęp do niego zyska pierwsza grupa sprzedających, a z czasem grono to będzie poszerzane. O planowanym włączeniu metod dostawy w ramach Allegro Delivery w cennikach poszczególnych sprzedawców Allegro będzie informować ich z wyprzedzeniem, w osobnych wiadomościach. Pierwsze takie informacje wysłano już wczoraj.

Przeczytajcie także: mBank z morele wprowadzają nowe mOkazje

Czym jest Allegro Delivery? To usługa, w ramach której operator platformy przejmie od sprzedawców odpowiedzialność za cały proces dostawy. Jej koszty sprzedający rozliczy bezpośrednio z Allegro, które we współpracy ze swoimi partnerami (obecnie jest to Orlen Paczka) zajmie się całym procesem logistycznym i reklamacyjnym. Ma to sprawić, że sprzedawca będzie mógł się skoncentrować na samej sprzedaży, właściwym zapakowaniu przesyłki i przekazaniu jej przewoźnikowi, a Allegro ściągnie z niego z niego odpowiedzialność za jej transport czy konsekwencje ewentualnego zgubienia czy zniszczenia. Więcej na temat tego programu przeczytacie w tekście: Allegro w aliansie z Orlenem wprowadza nową usługę. W czerwcu wystartuje Allegro Delivery.

Co istotne, z opublikowanego przez platformę e-commerce komunikatu wynika, że metody dostaw spod szyldu Allegro, czyli do automatów paczkowych Allegro One Box, do punktów Allegro One Punkt oraz pod drzwi Allegro One Kurier, będą dostępne tylko w ramach programu Allegro Delivery.

Jeśli zaś chodzi o dostawy organizowane przez Orlen Paczkę, to w okresie przejściowym dostawę do automatów i punktów odbioru tego operatora będzie można oferować zarówno w ramach Allegro Delivery, jak i poza programem, a sprzedający będzie mógł włączać i wyłączać je w swoich cennikach niezależnie od pozostałych form dostawy oferowanych w ramach tej usługi. Docelowo jednak będą one dostępne już tylko w pakiecie z pozostałymi metodami Allegro Delivery. Wyjątkiem jest sytuacja, w której sprzedający rozlicza się w ramach Orlen Paczki na podstawie własnej umowy z przewoźnikiem – wtedy nadal będzie mógł oferować tę metodę w cenniku poza programem Allegro Delivery.

Ograniczenie dostępności metod Allegro One (a docelowo także w dużej mierze Orlen Paczka) tylko dla korzystających z programu Allegro Delivery, nie jest jedynym argumentem, jakim operator platformy będzie przekonywał sprzedawców do przystąpienia do tego programu. Oferowanie metod dostawy z Allegro Delivery będzie bowiem warunkiem koniecznym, aby oferty sprzedawcy miały oznaczenie Smart!, co jest istotnym aspektem dla wielu korzystających z abonamentu na dostawy.

Przeczytajcie także: When U Buy ułatwia zarządzanie zakupami

Wygląda na to, że w ramach nowej strategii, którą odczytać można z anonsowanych zmian, Allegro będzie chciało zwiększyć swoją rolę w obszarze logistyki. Warto zauważyć, że nie tylko bierze większą odpowiedzialność za dostawy realizowane w ramach własnej sieci i we współpracy z Orlenem, ale też samodzielnie decyduje o zestawie sposobów dostawy, jakie będą dostępne przy ofertach sprzedawcy w ramach programu Allegro Delivery. W szczególności wszystkim sprzedawcom oferującym dostawę do maszyn paczkowych i punktów One włączy w cenniku dostawę One Kurier (pod warunkiem że usługa działa w lokalizacji sprzedawcy). W zależności od już udostępnianych przez sprzedawcę form dostawy uzupełni też ich zestaw albo o metody spod szyldu One, albo o metody Orlen Paczka.

W związku ze startem nowej usługi 26 czerwca obecny regulamin Allegro One zostanie zmieniony na regulamin Allegro Delivery.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies