Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już oficjalnie: Samsung pracuje nad Galaxy Ring. Koncern zaprezentuje nowe urządzenie ubieralne prawdopodobnie w wakacje

Nie wiadomo na razie, czy pierścień będzie mógł służyć do płatności zbliżeniowych

Samsung potwierdził krążące od dłuższego czasu nieoficjalne doniesienia o nowym gadżecie, który zamierza wprowadzić na rynek. Galaxy Ring, czyli "inteligentny" pierścień, został zaprezentowany podczas wczorajszego wydarzenia Galaxy Unpacked.

Przeczytajcie także: Zmiany w serwisie transakcyjnym mBanku

Choć określenie "zaprezentowany" w tej sytuacji może być nieco na wyrost. Konferencja Samsunga poświęcona była głównie najnowszym flagowcom koreańskiego producenta, czyli Galaxy S24, S24+ oraz S24 Ultra. Poruszono też kwestię rozwoju aplikacji Samsung Health. A jedynie na koniec pokazu wyświetlono krótką animację prezentującą Galaxy Ring, po czym zakończono spotkanie.

Nieco więcej światła na to, czego się spodziewać w odniesieniu do nowego urządzenia ubieralnego z rodziny Galaxy, rzucił Patrick Chomet, szef doświadczenia klienta w Samsungu, w wywiadzie udzielonym serwisowi techradar.com. Choć i on unika na razie podawania szczegółów, to przyznał, że pierścień ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Można się spodziewać, że stanie się to podczas kolejnego wydarzenia z serii Galaxy Unpacked, które będzie miało miejsce zapewne w okresie wakacyjnym. Ekspert wyjawił, że sam sprzęt jest już gotowy, podobnie jak główna część oprogramowania, ale trwają jeszcze prace mające na celu udoskonalenie rozwiązania. Jeśli chodzi o funkcje, to Chomet zdradził, że Galaxy Ring będzie szczególnie przydatny do monitorowania snu. Nie wspomniał jednak nic o pozostałych udogodnieniach, z jakich będą mogli korzystać użytkownicy pierścienia.

Przeczytajcie także: Curve tłumaczy się z problemów klientów

Raczej pewne jest natomiast, że umieszczone w urządzeniu czujniki będą mogły śledzić także aktywności fizyczne użytkownika oraz stan jego zdrowia. Spekuluje się również, że pierścień będzie mógł pomagać w obsłudze innych urządzeń, np. przy odbieraniu połączeń czy zmianie utworów słuchanych w aplikacji muzycznej na smartfonie. Czytelnicy cashless.pl zapewne wyczekiwać zaś będą potwierdzenia podejrzeń co do usług związanych z płatnościami. Kiedy tylko okaże się, czy Galaxy Ring może służyć do płatności, a w szczególności – że będą z nich mogli korzystać Polacy – będziemy Was o tym informować.

Jednocześnie warto przypomnieć, że zapowiedź pierścienia od Samsunga poprzedziła prezentacja analogicznego urządzenia firmy Amazfit. W zeszłym tygodniu przedstawiony został pierścień Helio Ring. W odpowiedzi na pytanie serwisu cashless.pl chiński producent przyznał, że urządzenie będzie można wykorzystywać do płacenia i to także w Polsce.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies