Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będziecie płacić nie telefonem i nie zegarkiem, tylko pierścionkiem? Coraz więcej doniesień o Samsung Galaxy Ring

Według niektórych mediów koreańskich pierścień Galaxy Ring od Samsunga może pojawić się na rynku nawet na początku przyszłego roku

Powtarzają się, choć cały czas nieoficjalne, doniesienia o nowym gadżecie elektronicznym, jaki na rynek chce wprowadzić Samsung. Ma to być nowe urządzenie z kategorii tzw. ubieralnych, czyli pierścionek Galaxy Ring. Według niektórych mediów z Korei Południowej Samsung Galaxy Ring może pojawić się na rynku nawet na początku przyszłego roku, wraz z premierą nowych smartfonów S24. Choć nie brakuje też obaw, że ze względu na konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac, na pierścionek od Samsunga przyjdzie poczekać jeszcze rok.

Przeczytajcie także: Sprawa Fritz Group bliżej wyjaśnienia

Do czego miałby służyć Galaxy Ring? Z medialnych informacji wynika, że m.in. do zbierania danych na temat stanu zdrowia użytkowników oraz ich aktywności fizycznej, co może uzupełniać zasoby danych zbierane przez smartwatche czy opaski i pomagać w korzystaniu z aplikacji fitnesowych. Pierścienie mogą także pomagać w obsłudze innych urządzeń, choćby przy odbieraniu połączeń czy zmianie utworów odsłuchiwanych np. na smartfonach.

Ale Samsung Galaxy Ring może służyć także do płatności. Zwłaszcza, że na rynku znane są już technologie umożliwiające przeprowadzanie transakcji zbliżeniowych pierścionkami. Pisaliśmy o tym także w serwisie cashless.pl już w 2016 r., gdy pierścienie płatnicze testowano podczas igrzysk olimpijskich. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Karta płatnicza w pierścionku? Visa przetestuje rozwiązanie podczas igrzysk w Rio.

Przeczytajcie także: Apple Pay na celowniku w USA

Jeśli jednak nawet w Galaxy Ring znajdą się płatności, to nie wiadomo, czy korzystać z nich będą mogli Polacy. Samsung oferuje rozwiązanie Samsung Pay, podobne do Apple Pay czy Google Pay, ale nie jest ono dostępne dla użytkowników urządzeń koreańskiego producenta z Polski. Choć telefonami Samsung można płacić, ponieważ działają na systemie operacyjnym Android. A to otwiera drogę do zainstalowania na nich Google Wallet i używania wspomnianego Google Pay. Ale już zegarkami Samsunga długo nie można było płacić bo działały na systemie Tizen, kompatybilnym tylko z Samsung Pay.

Na razie zdjęcia Galaxy Ring nie są dostępne. Na zdjęciu nad tekstem widnieją pierścienie płatnicze testowane kilka lat temu przez Visę.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies