Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amazfit zaprezentował Helio Ring. Pierścień będzie dostępny także w Polsce i będzie można nim płacić

Na razie nie jest jeszcze znana data wprowadzenia Helio Ring na poszczególne rynki

Amazfit zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty pierścienia Helio Ring. To niewielkie urządzenie typu wearables, które zbiera dane na temat stanu zdrowia i aktywności fizycznej użytkownika, co może uzupełniać zasoby danych gromadzone przez smartwatche czy opaski. Helio Ring został zaprezentowany podczas trwających właśnie w Las Vegas targów CES 2024. Natomiast na razie w oficjalnej komunikacji nie pojawiła się informacja, czy urządzenie może stać się również instrumentem płatniczym. Zapytałam więc o to Amazfit.

Przeczytajcie także: Włoski bank wprowadza do swojej oferty pierścienie płatnicze

Miłośników gadżetów zapewne ucieszy otrzymana przeze mnie odpowiedź. Producent przyznał bowiem, że Helio Ring będzie kompatybilny z systemem płatności Zepp Pay i za jego pomocą będzie można wygodnie płacić.

Pierścień do sprzedaży ma trafić wczesną wiosną za pośrednictwem strony internetowej producenta. Kiedy będzie dostępny w Polsce? – Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań do dystrybucji. Na pewno ogłosimy oficjalnie datę premiery i dostępność w różnych regionach, w tym w Polsce – czytam w odpowiedzi.

Przeczytajcie także: Płatności Zepp Pay dostępne dla klientów BPS

Jeśli zaś chodzi o same parametry urządzenia, to warto odnotować, że wykonane jest ono ze stopu tytanu, jego grubość to zaledwie 2,6 mm, a waga zależy od rozmiaru, ale nie przekracza 4 g. Pierścień potrafi mierzyć tętno, saturację krwi, poziom stresu oraz rejestrować sen. Urządzenie jest wodoodporne, można więc go używać również podczas treningów na basenie. Jeśli użytkownik korzysta jednocześnie ze smartwatcha Amazfit, to dane z pierścienia posłużą aplikacji treningowej jako uzupełnienie informacji zbieranych przez zegarek, co powinno pozytywnie wpłynąć na dokładność analiz. Na razie nie jest jeszcze znana cena Helio Ring.

W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że nad podobnym pierścieniem pracować ma także Samsung. Na razie jednak nie wiadomo, czy i kiedy Galaxy Ring ujrzy światło dzienne, czy wśród jego funkcji znajdą się płatności oraz czy będą mogli z nich korzystać Polacy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies