Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe płatności mobilne dla klientów BPS. Mogą już płacić zegarkami Swatch i Amazfit

To uzupełnienie dość szerokiej oferty płatności zbliżenowych, wśród których już można znaleźć m.in. Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay

Klienci Banku BPS oraz instytucji wchodzących w skład Grupy BPS mogą korzystać z kolejnych płatności mobilnych. Posiadacze kart Visa użyją rozwiązania SwatchPay. Z kolei posiadacze plastików Mastercard będą mogli płacić za pomocą SwatchPay i Zepp Pay. W obu przypadkach mowa o płatnościach zegarkami.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji Credit Agricole

Zrzeszenie banków wyjaśnia w swoim komunikacie, że płatności zegarkiem Swatch nie dotyczą wszystkich modeli tej marki – czasomierz musi posiadać moduł NFC. Są to analogowe zegarki, więc na tarczy nie wprowadza się kodu PIN. W jaki sposób wiąże się kartę z gadżetem? Można to zrobić w autoryzowanym sklepie. Alternatywnie klient może pobrać na swój telefon aplikację SwatchPay by wearonize, która łączy się z zegarkiem poprzez NFC smartfona i zapisuje informacje o stokenizowanej karcie na zegarku.

Przeczytajcie także: Rachuneo zmienia właściciela

Płatności Zepp Pay są dostępne na zegarkach Amazfit, które na rynku pojawiły się w połowie ubiegłej dekady. To marka powiązana z dobrze znanym w Polsce producentem z Chin – Xiaomi. Aby powiązać kartę (do Zepp Pay można dodać jednocześnie do ośmiu kart Mastercarda) ze smartwatchem, należy zainstalować na smartfonie apkę Zepp Pay i postępować zgodnie z instrukcją. W aplikacji ustawia się kod PIN do płatności mobilnych.

Klienci banków BPS mogą też dodawać karty płatnicze do smartfonów (Apple Pay i Google Pay), zegarków i opasek (oprócz wspomnianych mowa o urządzeniach Garmina, Xiaomi i Fitbita), a także do aplikacji Visa Mobile.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies