Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rachuneo zmienia właściciela. Serwis został przejęty przez fundusz P2 Invest

Rachuneo, to należący do niedawna do spółki Polskie Aplikacje Transakcyjne serwis do płatności za rachunki oraz porównywarka cen usług energetycznych i telekomunikacyjnych

Fundusz P2 Invest poinformował na swoim profilu w portalu Linkedin o sfinalizowaniu inwestycji w Rachuneo. Z informacji udostępnionych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że spółka została zarejestrowana 30 listopada bieżącego roku a P2 Invest jest jej jedynym udziałowcem. Wcześniej serwisem Rachuneo zarządzała spółka Polskie Aplikacje Transakcyjne, na czele z Miłoszem Brakonieckim. Z informacji cashless.pl wynika, że przez najbliższe miesiące menager będzie doradcą nowego zarządu Rachuneo.

Przeczytajcie także: PayAppka będzie miała nowego właściciela

Z komunikatu P2 Invest wynika, że marka Rachuneo pozostanie na rynku i zachowa swoją odrębność, a Miłosz Brakoniecki będzie nadal zaangażowany w jej rozwój. Ale jak wspomniałem, jedynym udziałowcem Rachuneo jest teraz P2 Invest. Miłosza Brakonieckiego nie ma także we władzach nowej spółki. Pozostaje jednym z trzech udziałowców Polskich Aplikacji Transakcyjnych. Nie podano kwoty, za jaką P2 Invest przejął Rachuneo.

Rachuneo to serwis, który początkowo oferował możliwość łatwego opłacania rachunków za media takie jak energia elektryczna, gaz czy kablówka. Swego czasu inwestorem w zarządzającej nim spółce była trójmiejska firma Blue Media (obecnie Autopay). Później zaczął specjalizować się także w ułatiwaniu zmiany dostawców usług.

Przeczytajcie także: Spółka Blue Media inwestuje w Rachuneo

Natomiast P2 Invest to fundusz, na czele którego stoi Howard Poliński. Podmiot koncentruje się na inwestycjach w firmy z sektora energetycznego. Co ciekawe jednak, jak wynika z KRS, P2 Invest jest też zaangażowany w inny podmiot z sektora fintech, czyli spółkę Softpos, twórcę pierwszego, polskiego terminala aplikacyjnego.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies