Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Włoski bank proponuje swoim klientom płatności zbliżeniowe pierścionkiem. To efekt współpracy z Mastercardem

Biżuteria, którą można płacić zbliżeniowo, produkowana jest przez szwedzką firmę Tapster

Włoski bank Intesa Sanpaolo umożliwił swoim klientom korzystanie z pierścieni płatniczych. Jak zapewnia, za pomocą tego gadżetu klienci mogą bezpiecznie i wygodnie płacić zbliżeniowo. Urządzenie działa z kartami Mastercard, a amerykańska organizacja płatnicza odpowiada też za wykorzystaną w tym rozwiązaniu technologię tokenizacji.

Przeczytajcie także: Abonament na Canal+ w ofercie PKO

Producentem pierścieni oferowanych przez włoski bank jest szwedzka firma Tapster. Gadżet wykonany jest z drewna i ceramiki, co ma zapewnić mu trwałość oraz odporność na wstrząsy i działanie wody. Urządzenie nie potrzebuje zasilania ani połączenia z internetem, a wnoszenie płatności jest możliwe dzięki umieszczonemu w nim czipowi NFC. Przy płaceniu użytkownik zbliża pierścień do terminala – tak jak kartę, smartwatch czy smartfon.

Przeczytajcie także: Zgłaszanie stłuczek w mObywatelu

W tym kontekście warto wspomnieć, że nad tego rodzaju urządzeniem ubieralnym pracować ma również Samsung. Według doniesień medialnych Samsung Galaxy Ring może się pojawić na rynku nawet na początku przyszłego roku. W tym przypadku płatności byłby jednak tylko jedną z funkcji gadżetu – podobnie jak smartwatch, Galaxy Ring mógłby zbierać również dane na temat stanu zdrowia i aktywności fizycznej użytkowników czy pomagać w obsłudze innych urządzeń, np. przy odbieraniu połączeń czy zmianie słuchanego utworu.

W serwisie cashless.pl mogliście też niedawno przeczytać o polskiej firmie oferującej paski do zegarków, dzięki którym z tradycyjnych czasomierzy będzie można korzystać jak ze smartwatchy. Już teraz paski mogą być wykorzystywane do płatności, a Invis pracuje nad wprowadzeniem takich funkcji jak krokomierz czy wykorzystanie biometrii.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies