Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko płatności zbliżeniowe. W paskach Invis pojawią się nowe funkcje, w tym biometria

Do rozwiązania Invis Pay, które pasek do zwykłych zegarków zamienia w nośnik płatniczy, karty mogą dodawać klienci Aliora, BNP Paribas, Credit Agricole, mBanku, Nest Banku, PKO BP i Velo Banku

Polska firma Invis planuje wprowadzić "smartwatchyzację" tradycyjnych zegarków na nowy poziom. Za sprawą oferowanych przez startup eleganckich pasków do czasomierzy już teraz można realizować płatności zbliżeniowe, a w planach firma ma wprowadzenie kilku kolejnych ciekawych funkcji, takich jak krokomierz czy możliwość lokalizacji zegarka.

Aby korzystać z pasków Invis, należy zainstalować na smartfonie aplikację mobilną Invis Pay. Jej obecna wersja bazuje na rozwiązaniu niemieckiego fintechu wearonize. Jednak polska firma pracuje już nad drugą generacją swojego produktu. W ramach Invis 2 płatności mają być dostępne już we własnej apce. I to właśnie w niej pojawią się nowe usługi.

Przeczytajcie także: Nowy smartwatch z płatnościami Garmin Pay

– Jedną z nich będzie krokomierz – narzędzie, które dla właścicieli smartwatchy jest oczywistością, ale do tej pory nie było dostępne dla posiadaczy klasycznych zegarków – zapowiada Patryk Lamprecht, współzałożyciel Invis. Kolejną – lokalizator zegarka, wykorzystujący protokół "find my network" Apple’a. Dzięki temu tak samo jak urządzenia Apple’a będzie można odnaleźć zegarek, co w przypadku produktów premium, a do tego często mających wartość sentymentalną, jest istotnym zabezpieczeniem przez kradzieżą – Następnym krokiem będzie zaś wykorzystanie biometrii. Na ten moment nie możemy zdradzić szczegółów, gdyż projekt czeka jeszcze na opatentowanie. Niemniej zmierzamy do tego, aby pasek do zegarka mógł rozpoznać właściciela i udzielić mu “pozwolenia” na dokonanie płatności lub zablokować tę opcję – dodaje Patryk Lamprecht. Wspomniane nowości mogą ujrzeć światło dzienne już w przyszłym roku.

Przypomnę, że tak jak w podobnych rozwiązaniach płatniczych, o których mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, tak i w paskach polskiej firmy płacenie jest możliwe dzięki zaszytemu w nich chipowi NFC. – Chip jest na tyle mały, że nie jest wyczuwalny w pasku, jego obecność nie wpływa na komfort użytkowania – zaznacza Piotr Muranty, szef i współzałożyciel Invis.

Przeczytajcie także: Coraz więcej doniesień o Galaxy Ring

Aplikacja Invis Pay by wearonize, dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak iOS. W apce użytkownik przypisze do paska swoją kartę płatniczą, wydaną przez jeden ze współpracujących z Invis banków. W Polsce to Alior, BNP Paribas, Credit Agricole, mBank, Nest Bank, PKO BP i Velo Bank. Może też podpiąć kartę fintechu Curve i w ten sposób płacić z rachunków niemalże dowolnej swojej karty. Co ciekawe z usług wearonize korzysta też m.in. SwatchPay. – Decydując się na współpracę z wearonize skróciliśmy sobie drogę i czas dotarcia do ogromnych graczy na rynku bankowym. W efekcie tej współpracy Invis Pay jest kompatybilny z całą grupą dużych banków obecnych w Polsce, ale i z wieloma graczami z zagranicy – wskazuje Piotr Muranty.

Paski Invis można kupić zarówno online, jak i w tradycyjnych punktach sprzedaży (np. w salonach Jubitom w ramach współpracy z marką Hornet).

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies