Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy smartwatch z płatnościami Garmin Pay. Model Descent Mk3i to propozycja dla nurków, ale nie tylko

Nowy zegarek Garmina jest jednak dość drogi, bo najtańsza wersja kosztuje ok. 8,5 tys. zł

Garmin wprowadził do oferty smartwatch Descent Mk3i w dwóch rozmiarach: 43 oraz 51 mm. Zdecydowanie nie jest to sprzęt dla każdego – producent przedstawia go jako połączenie rozwiniętego zegarka z komputerem nurkowym. Swoje robi także cena – w przypadku mniejszego modelu jest to niespełna 1950 euro (ponad 8,5 tys. zł). Za jedną z wersji większego zegarka należy zapłacić 2150 euro (ok. 9,5 tys. zł).

Trzeba jednak wiedzieć, że jest to kolejne urządzenie amerykańskiego producenta, które pozwala na korzystanie z płatności Garmin Pay. Rozwiązanie to jest dostępne dla wydawców kart, którzy swoje systemy zintegrowali w systemem Garmina. W Polsce to kilkanaście instytucji, w tym największe banki. Przy pomocy Garmin Pay smartwatchem można płacić na podobnej zasadzie jak kartą zbliżeniową. Co ciekawe wygląda na to, że konkurencyjne rozwiązanie, a więc Fitbit Pay, może wkrótce zniknąć z polskiego rynku. Więcej na ten temat w tekście Czy już pora żegnać się z Fitbit Pay? Polska jednym z 29 rynków, z których wycofane zostaną produkty Fitbit.

Przeczytajcie także: Największa kryptogiełda świata przyznała się do prania pieniędzy

Urządzenie wyposażono m.in. w funkcję określającą gotowość organizmu do nurkowania. Użytkownik może też liczyć na kolorowe mapy prezentujące kilka tysięcy miejsc, w których można uprawiać ten sport. Wkrótce ma się też pojawić opcja wysyłania i odbierania wiadomości do i od innych nurków, a dodatkowo można nabyć transmiter umożliwiający pomiar ciśnienia w butlach.

Producent zapewnia, że odpowiednia konstrukcja pozwala zanurzyć się na głębokość do 200 metrów. Sprzęt posiada też latarkę działającą również pod wodą. Z kolei wariometr pomoże monitorować tempo zanurzenia i wynurzenia przy wykorzystaniu wibracji oraz sygnałów dźwiękowych. Do dyspozycji klienta jest także rejestr nurkowań z możliwością przechowywania danych, sporządzania notatek i udostępniania ich na ekranie smartfona.

Przeczytajcie także: Blik zmodernizuje swój system centralny

Garmin nie zapomniał oczywiście o zwykłych funkcjach sportowych, z których mogą korzystać fani biegania, narciarstwa, pływania czy jazdy na rowerze. W urządzeniu znalazły się m.in. pulsoksymetr oraz czujnik tętna, sprzęt pomaga monitorować jakość snu (pojawił się asystent jet lagu) i ocenić poziom wytrzymałości. Użytkownik może też liczyć na sugestie treningowe oraz regeneracyjne.

Sprzęt posiada również rozbudowane narzędzia nawigacyjne. Przydatna może się okazać funkcja wykrywania wypadku, dzięki której zegarek prześle wiadomość z aktualną lokalizacją użytkownika (odpowiedni alert można też wysłać samemu). Na zegarku można też odczytywać powiadomienia ze smartfona.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies