Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka: Włosi będą mogli płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych w ciężar konta PayPal

Nową usługę zaproponuje swoim klientom sieć telefonii komórkowej Vodafone

Pomysł polega na wykorzystaniu technologii zbliżeniowej NFC. Vodafone oferuje już we Włoszech mobilne płatności simcentryczne. Polegają one na umieszczeniu danych karty bankowej na karcie SIM smartfona z odpowiednią aplikacją oraz wyposażonego w antenę bezstykową. W ten sposób można płacić telefonem jak kartą zbliżeniową. Teraz klienci otrzymają możliwość powiązania aplikacja z kontem PayPal.

Przeczytajcie także: Płatności jednym kliknięciem trafiły do moBiLET

Wcześniej podobne rozwiązanie ruszyło już w Hiszpanii. Aby założyć konto PayPal, wystarczy posiadać adres e-mail. To on służy jako identyfikator użytkownika. Dla posiadaczy aplikacji Vodafone Wallet operacja ma być możliwa do przeprowadzenia z poziomu smartfona. Inicjatorzy kooperacji obu podmiotów mają nadzieję, że pomysł skłoni nowych klientów do rozpoczęcia korzystania z usługi.

Nowa usługa powstała przy współpracy PayPala i Vodafone i wykorzystuje tzw. bezpieczny element na karcie SIM, w którym przechowywane są dane potrzebne do transakcji. Oznacza to, że PayPalem zbliżeniowo będą mogli płacić tylko ci Włosi, którzy odbiorą od Vodafone specjalną kartę SIM.

Przeczytajcie także: Blik rośnie w bankomatach i internecie

Według przedstawicieli koncernu Vodafone z usługi będą mogli korzystać użytkownicy ponad 70 modeli smartfonów z systemem operacyjnym Android i anteną NFC. Szacuje się, że we Włoszech może ich być około 16 milionów oraz że już jedna czwarta terminali płatniczych zainstalowanych na tym rynku jest gotowa na akceptację transakcji zbliżeniowych.

Źródło: NFC World

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies