Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayPal wycofuje kontrowersyjne doładowania i wraca do pay by linków

Nowy sposób zasilania ma zostać udostępniony w ciągu najbliższych dni

Potwierdzają się informacje, które przekazałem Wam w ubiegłym tygodniu, jakoby PayPal wycofywał się z wprowadzonej niedawno nowej metody doładowywania kont. Sposób ten polega na tym, że użytkownik konta PayPal podaje dane logowania na swój rachunek w banku a następnie zewnętrzna firma wykonuje przelew, który użytkownik musi autoryzować hasłem jednorazowym z SMS-a od banku.

Przeczytajcie także: PayPal rezygnuje z kontrowersyjnej metody doładowywania kont

Sposób ten nie jest nowością na naszym rynku, ale decyzja PayPala spotkała się z falą krytyki ze strony mediów oraz nieprzychylnym przyjęciem ze strony klientów. Instytucja zdecydowała więc o powrocie do pay by linków jako metody szybkiego zasilania konta. Usługę oferować będzie firma Trustly, która obsługuje zasilania kont przy użyciu haseł logowania do rachunków bankowych. Będzie przy tym współpracować z polską spółką Dotpay.

W przesłanym dziś do redakcji Cashless oświadczeniu PayPal poinformował, że w związku z opiniami napływającym od użytkowników z Polski, przez ostatnie tygodnie ciężko pracował z Trustly, aby udostępnić sposób doładowania, który spełni ich oczekiwania. Nowa opcja doładowania błyskawicznego zostanie wprowadzona w tym tygodniu i będzie opierać się na procedurze pay by link. - Aby doładować błyskawicznie konto PayPal, użytkownik będzie musiał podać dane do logowania do bankowości internetowej ale tylko na bezpiecznej stronie własnego banku - napisał w oświadczeniu PayPal.

Przeczytajcie także: Tak wkrótce może wyglądać logowanie do banku

Najbardziej znaną na polskim rynku firmą oferującą płatności z wykorzystaniem danych logowania na rachunek bankowy jest firma Sofort. Przeciwko takim usługom ostro występuje Komisja Nadzoru Finansowego, uważając je za niebezpieczne dla klientów banków oraz całego sektora bankowego. Podobne usługi dopuszcza jednak dyrektywa PSD II, która do polskiego prawa powinna zostać zaimplementowana w ciągu dwóch najbliższych lat.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies