Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To wkrótce będzie norma. Płatności jednym kliknięciem z rachunku karty trafiły do kolejnej aplikacji

Nową usługę dzięki współpracy z operatorem Przelewy24 uruchomił właśnie moBiLET. Wcześniej trafiła ona m.in. do aplikacji CallPay

Ostatnia aktualizacja apki moBiLET, służącej do kupowania biletów komunikacji miejskiej oraz opłacania postoju w płatnych strefach parkowania, pozwala na maksymalne uproszczenie transakcji wykonywanych z rachunku karty bankowej. Wystarczy jednorazowo podać dane z plastiku, takie jak jego numer, datę ważności czy kod zabezpieczający, by przy każdej kolejnej płatności jedynie potwierdzać ją jednym kliknięciem.

Przeczytajcie także: Wdrożenie płatności HCE w Millennium przesunięte

Taki proces możliwy jest dzięki połączeniu aplikacji z kartą za pomocą kilku cyfr zwanych tokenem. To gwarantuje bezpieczeństwo rozwiązania, gdyż w razie kradzieży urządzenia i owego tokena nie może on zostać użyty do płatności nigdzie indziej. Można go zablokować a z karty nadal bezpiecznie korzystać.

Zdaniem Michała Wojtczaka z moBiLET coraz więcej użytkowników tej aplikacji do doładowania konta e-portmonetki używa kart płatniczych. – Dlatego zdecydowaliśmy się ograniczyć konieczność wielokrotnego wpisywania danych karty płatniczej podczas doładowań. Dzięki temu trzeba tylko raz zweryfikować kartę, by w przyszłości skrócić zakup do jednego kliknięcia – wyjaśnia Wojtczak.

Przeczytajcie także: Tak wygląda aplikacja HCE w banku SGB

Usługa zaproponowana przez administratora aplikacji przy udziale operatora Przelewy24 to obecnie najnowszy krzyk mody w branży płatniczej. moBiLET nie jest jednak pionierem we wprowadzaniu jej na polski rynek. Wcześniej znalazła się ona na przykład w apce CallPay czy iTaxi. Z kolei SkyCash kilka miesięcy temu wprowadził do swojej aplikacji możliwość zapamiętania danych logowania do banku przy doładowywaniu e-portmonetki pay by linkiem. W połączeniu z funkcją automatycznego wklejenia hasła jednorazowego do formatki przelewu ułatwia to zasilanie aplikacji z rachunku osobistego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies