Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wdrożenie płatności HCE w Millennium przesunięte. Najwcześniej będą w III kw.

Przedstawiciele banku zapowiadali wcześniej, że klienci dostaną nowe rozwiązanie jeszcze przed wakacjami

– Plany uległy zmianom i projekt HCE został przesunięty na III kwartał – tak na pytanie o termin wdrożenia nowej technologii odpowiedziało mi dziś biuro prasowe Millennium. Zakładam więc, że klienci tego banku będą mogli korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych najwcześniej we wrześniu. Nie przypuszczam bowiem, aby prace nad tak dużym projektem udało się sfinalizować w miesiącach wakacyjnych.

Przeczytajcie także: Oto apka HCE w banku SGB. Start w lipcu

Na razie nie wiem, czym spowodowane jest opóźnienie. Być może ma to związek z jednoczesną pracą nad wdrożeniem przez Millennium platform tokenizacyjnych, od MasterCarda i Visy. Rozwiązania te pozwalają na zastąpienie numeru karty płatniczej innym numerem, tzw. tokenem. W razie konieczności token taki można zablokować, bez konieczności zastrzegania karty. Podnosi to bezpieczeństwo i wygodę korzystania z kart także w ich wersji mobilnej.

Technologia HCE korzysta z tokenizacji. Banki mogą ją wdrożyć samodzielnie, jak zrobił to np. BZ WBK, a mogą też wykorzystać gotowe rozwiązania od organizacji międzynarodowych. Być może Millennium pierwotnie planował budować własne rozwiązanie tokenizacyjne a później zdecydował się wdrożyć platformy MasterCarda i Visy, co skutkowało przesunięciem terminu startu HCE?

Przeczytajcie także: Będą ciekawe zmiany w Bliku. Jest zgoda NBP

Nad wdrożeniem platform tokenizacyjnych międzynarodowych organizacji płatniczych pracują też inne banki. Z informacji podawanych już do publicznej wiadomości wynika, że są to, oprócz Millennium: ING Bank Śląski, Alior oraz także BZ WBK. Implementacja tych platform otworzy drogę do zaoferowania rozwiązań płatniczych takich jak Android Pay, Apple Pay czy Samsung Pay. Operatorzy wszystkich tych systemów korzystają bowiem z platform MDES i VEPTS.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies