Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak wygląda aplikacja do płatności HCE w banku SGB. Start w lipcu

SGB ma szansę stać się siódmym bankiem w Polsce oferującym tę nową technologię

Klienci wybranych banków z grupy SGB już w lipcu będą mieli możliwość korzystania z mobilnych płatności zbliżeniowych HCE. Zainteresowanych wdrożeniem ma być ponad 100 instytucji spółdzielczych z tego zrzeszenia. Aplikację o nazwie Portfel SGB zbudowano przy wykorzystaniu platformy firmy First Data Polska. Dziś dostałem zrzuty ekranowe tego rozwiązania, dzięki czemu i Wy możecie zobaczyć jak wygląda.Jak widzicie klienci banków SGB początkowo będą mogli płacić mobilnymi kartami wyłącznie od Visy. W przyszłości prawdopodobnie dostaną do wyboru także karty konkurencyjnego MasterCarda. Aplikacja będzie pozwalać na dokonanie płatności przy odblokowanym ekranie smartfona. Ponadto będąc online będzie pobierać na zapas dane do kilku transakcji, przez co pozwoli na płatność nawet przy braku połączenia smartfona z internetem.Co ciekawe bank SGB był jedną z kilku instytucji w Polsce, która zdecydowała się na wdrożenie w przeszłości mobilnych płatności w technologii simcentrycznej. W tym wypadku dane do transakcji przechowywane są na karcie SIM komórki. Z informacji przekazanych mi przez SGB wynika, że z tego rozwiązania skorzystało do tej pory ponad tysiąc jego klientów, którzy wykonali kilkadziesiąt tysięcy transakcji mobilnych.

Przeczytajcie także: Będą ciekawe zmiany w Bliku

Natomiast płatności HCE w konkurencyjnym dla SGB zrzeszeniu banków spółdzielczych czyli BPS, opracowała firma IT Card. Aplikacja Planet Mobile HCE jest już dostępna w sklepie Google Play od kilku tygodni. Na razie nie wiem, ile banków z BPS zdołało już zaoferować to rozwiązanie swoim klientom oraz ile osób płaci w ten sposób.

Przeczytajcie także: Tak wygląda aplikacja HCE dla klientów BPS

Technologię HCE oferuje już także pięć banków komercyjnych. Są to, w kolejności wdrożeń: Pekao, Getin, BZ WBK, PKO i Euro Bank. Z danych przekazanych mi przez te instytucje wynika, że na koniec pierwszego kwartału bieżącego roku miały ponad 120 tys. klientów korzystających z tego rozwiązania. Następne banki kończą już prace nad udostępnieniem HCE. Wśród nich najbardziej zaawansowane są, z tego co wiem, Millennium i mBank.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies