Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayEye usunięte z listy małych instytucji płatniczych. Na własny wniosek, bo nie potrzebuje statusu MIP

PayEye jest dostawcą technologicznym systemu identyfikacji biometrycznej wykorzystywanego m.in w płatnościach

PayEye zostało usunięte z prowadzonego przez KNF rejestru małych instytucji płatniczych. Spółkę wykreślono z listy na jej wniosek.

Przeczytajcie także: Allegro rezygnuje z benefitów w usłudze Smart! Student

W związku ze zmianą strategii i funkcjonalności usługi zarząd PayEye podjął decyzję o dobrowolnym usunięciu z rejestru małych instytucji płatniczych. – Decyzja wynika z faktu, że aktualnie dla naszej obecnej usługi nie jest wymagane posiadanie statusu MIP. PayEye jest dostawcą technologicznym identyfikacji biometrycznej wykorzystywanej m.in w płatnościach – tłumaczy Anna Andrych, dyrektor marketingu i komunikacji w PayEye. – Jeśli w przyszłości pojawi się taka potrzeba, będziemy ubiegać się o nową licencję MIP – dodaje.

PayEye to polski fintech rozwijający płatności z wykorzystaniem biometrii twarzy i oka. W tradycyjnych sklepach "okiem" zapłacić można w kilkudziesięciu punktach, wyposażonych w odpowiednie urządzenia. Kilka miesięcy temu, we współpracy z ITCARD, PayEye zadebiutowało zaś w e-commerce. Aby za pomocą PayEye zapłacić w jednym ze sklepów internetowych udostępniających tę metodę płatności, wystarczy zeskanować kod QR i sfinalizować transakcję w apce fintechu. W przyszłości aplikacja PayEye ma pozwalać na pełne zarządzanie zakupami, w tym śledzenie przesyłek, realizację zwrotów itp.

Przeczytajcie także: Diners Club znika z Australii

Obecnie w rejestrze małych instytucji płatniczych figuruje 191 podmiotów, a kolejne 36 zostało z niego wykreślonych. O wpis mogą się ubiegać firmy zainteresowane wprowadzeniem na rynek usług finansowych. Uzyskanie statusu MIP jest znacznie łatwiejsze niż zdobycie licencji krajowej instytucji płatniczej, ale wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Firma nie może działać poza Polską, a jej obroty muszą się mieścić w określonym limicie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies