Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Komputronik wprowadza do salonów płatności okiem. To efekt współpracy z fintechem PayEye

Początkowo usługa będzie dostępna w jednym sklepie we Wrocławiu. Klienci będą mogli tak płacić od połowy października

Firma PayEye pochwaliła się wdrożeniem swojego rozwiązania w kolejnym punkcie handlowym. Od 15 października z pomocą jej narzędzia będą mogli płacić klienci salonu Komputronik we Wrocławiu. Do płatności nie będzie potrzebna karta czy smartfon – w transakcji zostanie wykorzystana biometria, a konkretnie skan tęczówki oka.

Przeczytajcie także: ING ostrzega przed fałszywą aplikacją na urządzenia Huawei

Nowe wdrożenie to pilotaż. Już teraz wiadomo jednak, że po uruchomieniu terminali PayEye w sklepie Komputronik w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu, pojawią się one także w placówce tej sieci w Centrum Handlowym Magnolia. Należy się tego spodziewać w listopadzie. Firma zapewnia, że zdecydowała się na tę nowinkę jako pierwsza duża sieć handlowa nie tylko w Polsce, ale też na świecie.

Aby skorzystać ze wspomnianego narzędzia, wystarczy pobrać darmową aplikację, założyć konto, podpiąć kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Warto podkreślić, że to nowa formuła. Kilka miesięcy temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że fintech PayEye uruchomił usługę w wersji 2.0. Przyniosła ona właśnie zdalną aktywację apki, a także fuzję dwóch biometrii: oka i twarzy. Istotną nowością była także zmiana źródła pieniądza: do aplikacji można już podpinać karty Visy i Mastarcarda, wcześniej koniecznie było zasilenie wirtualnej portmonetki.

Przeczytajcie także: Autopay rozszerza współpracę z Shellem

Fintech PayEye zadebiutował ze swoją usługą w połowie 2020 r. Wprowadził wówczas system umożliwiający płatności w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych za pomocą biometrii tęczówki oka. Rozwiązanie wiąże się z koniecznością uzupełnienia infrastruktury płatniczej o terminale umożliwiające potwierdzanie tożsamości klienta na podstawie biometrii. Taki sprzęt zaprojektował sam fintech. Co istotne, w najnowszej odsłonie umożliwia on płatności także zwykłymi kartami, więc sprzedawcy nie muszą posiadać dwóch urządzeń.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies