Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay rozszerza współpracę z Shellem. Użytkownicy jego kart paliwowych mogą dodać je do aplikacji i płacić za przejazdy państwowymi autostradami

Wcześniej posiadacze Shell Card mogli już płacić przy pomocy Autopay za przejazdy A1 i A4 między Krakowem a Katowicami

Operator Autopay poinformował o rozszerzeniu współpracy z firmą Shell. W efekcie posiadacze Shell Card, czyli karty paliwowej dla firm, po dodaniu jej do aplikacji mogą z jej pomocą opłacać przejazdy odcinkami państwowych autostrad (chodzi o autostradę A2 Konin – Łódź oraz A4 Wrocław – Gliwice). Dotyczy to pojazdów lekkich (do 3,5 tony).

Przeczytajcie także: TikTok może się stać platformą sprzedażową

Na państwowych odcinkach autostrad A2 i A4, na których uruchomiono rozwiązanie e-TOLL, system sam w odpowiednim momencie odczytuje pozycję pojazdu i zaczyna naliczać opłatę. Od kierowcy wymagane jest uruchomienie aplikacji. Proces rejestracji w Autopay wymaga, by użytkownicy Shell Card wyrazili chęć uruchomienia opcji płatności za autostrady, kontaktując się ze swoim opiekunem handlowym lub biurem obsługi klienta.

Spółka dodaje w komunikacie, że od kwietnia 2022 roku użytkownicy Shell Card mogą korzystać z videotollingu, działającego na autostradzie AmberOne A1 (odcinek Gdańsk-Toruń) oraz na specjalnie oznaczonych bramkach na autostradzie A4 (odcinek Kraków-Katowice). W tym przypadku identyfikacja pojazdu odbywa się na podstawie odczytu danych z tablic rejestracyjnych.

Przeczytajcie także: ING ostrzega przed fałszywą aplikacją na urządzenia Huawei

Autopay umożliwia łatwą zmianę formy płatności: z karty paliwowej na prywatną kartę płatniczą, dzięki czemu można rozdzielać przejazdy służbowe i prywatne na jednym koncie. Użytkownicy Shell Card na koniec miesiąca na jednej zbiorczej fakturze otrzymują podsumowanie wszystkich wydatków transportowych (m.in. za tankowanie, myjnie czy korzystanie z infrastruktury drogowej).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies