Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay rozszerza współpracę z Shellem. Użytkownicy jego kart paliwowych mogą dodać je do aplikacji i płacić za przejazdy państwowymi autostradami

Wcześniej posiadacze Shell Card mogli już płacić przy pomocy Autopay za przejazdy A1 i A4 między Krakowem a Katowicami

Operator Autopay poinformował o rozszerzeniu współpracy z firmą Shell. W efekcie posiadacze Shell Card, czyli karty paliwowej dla firm, po dodaniu jej do aplikacji mogą z jej pomocą opłacać przejazdy odcinkami państwowych autostrad (chodzi o autostradę A2 Konin – Łódź oraz A4 Wrocław – Gliwice). Dotyczy to pojazdów lekkich (do 3,5 tony).

Przeczytajcie także: TikTok może się stać platformą sprzedażową

Na państwowych odcinkach autostrad A2 i A4, na których uruchomiono rozwiązanie e-TOLL, system sam w odpowiednim momencie odczytuje pozycję pojazdu i zaczyna naliczać opłatę. Od kierowcy wymagane jest uruchomienie aplikacji. Proces rejestracji w Autopay wymaga, by użytkownicy Shell Card wyrazili chęć uruchomienia opcji płatności za autostrady, kontaktując się ze swoim opiekunem handlowym lub biurem obsługi klienta.

Spółka dodaje w komunikacie, że od kwietnia 2022 roku użytkownicy Shell Card mogą korzystać z videotollingu, działającego na autostradzie AmberOne A1 (odcinek Gdańsk-Toruń) oraz na specjalnie oznaczonych bramkach na autostradzie A4 (odcinek Kraków-Katowice). W tym przypadku identyfikacja pojazdu odbywa się na podstawie odczytu danych z tablic rejestracyjnych.

Przeczytajcie także: ING ostrzega przed fałszywą aplikacją na urządzenia Huawei

Autopay umożliwia łatwą zmianę formy płatności: z karty paliwowej na prywatną kartę płatniczą, dzięki czemu można rozdzielać przejazdy służbowe i prywatne na jednym koncie. Użytkownicy Shell Card na koniec miesiąca na jednej zbiorczej fakturze otrzymują podsumowanie wszystkich wydatków transportowych (m.in. za tankowanie, myjnie czy korzystanie z infrastruktury drogowej).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies