Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TikTok jak Amazon? Popularna aplikacja może się stać platformą sprzedażową

Ogłoszenia z pracą, pojawiające się na amerykańskim rynku, wskazują na nowy kierunek rozwoju apki TikTok

Operator aplikacji TikTok planuje przyspieszyć swój rozwój w sektorze e-commerce. Tak przynajmniej wynika z doniesień serwisu Axios, powołującego się na szereg ogłoszeń z ofertami pracy, opublikowanych w serwisie LinkedIn. Początkowo nowe usługi miałyby dotyczyć rynku amerykańskiego, ale z czasem mogłyby osiągnąć charakter globalny.

Przeczytajcie także: InPost podnosi ceny dla klientów Allegro

Nowi pracownicy mieliby pomóc firmie ByteDance, która stworzyła TikToka, zorganizować łańcuch dostaw towarów. Dotyczy to magazynów, transportu czy obsługi zwrotów. Te ostatnie mogłyby być darmowe, na co wskazuje jedno z ogłoszeń. Innymi słowy, zadaniem poszukiwanych osób będzie zapewnienie usług, które dzisiaj oferuje np. Amazon, a na polskim rynku także Allegro.

Warto mieć na uwadze, że TikTok eksperymentuje już z handlem, na niektórych rynkach funkcjonuje TikTok Shop, czyli marketplace łączący sprzedawców i kupujących. Własna sieć logistyczna mogłaby jednak wnieść te usługi na zupełnie nowy poziom, nadać im inną skalę.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku wystartował ProStream

Dlaczego miałby się tym zajmować serwis społecznościowy? Liczba pobrań aplikacji już dawno przekroczyła granicę 2 mld, jej użytkownikami nie są już wyłącznie nastolatki. Jednak zyski z reklam nie mogą rosnąć w nieskończoność, a wykorzystywanie danych na temat odbiorców wzbudza coraz większe kontrowersje (zwłaszcza, że mowa o chińskiej firmie). Dlatego zarządzający aplikacją mogą dążyć do dywersyfikacji biznesu. Takie próby były już podejmowane w social mediach. Póki co nie przyniosło to spektakularnych efektów. Przynajmniej na Zachodzie.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies