Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost podnosi ceny dla klientów Allegro. Platforma zmienia stawki za dostawy od 1 listopada

Nowe warunki cenowe Allegro dotyczą jednak tylko przesyłek realizowanych poza programem Smart

Allegro poinformowało sprzedających o zmianach stawek za dostawę InPost, DPD i Allegro One – nowe wejdą w życie 1 listopada. Potentat e-commerce zaznaczył, że dotyczy to przesyłek realizowanych poza Allegro Smart, czyli tych, w których kupujący płacą każdorazowo za dostawę.

Przeczytajcie także: Koniec współpracy InPostu i Żabki

Operator platformy Allegro uściślił, że 20 października umożliwi sprzedającym wprowadzanie nowych stawek w cennikach dostaw. Spółka podniesie też kwoty maksymalnych cen kwalifikujących do oznaczenia symbolem Smart konkretne metody dostawy. W efekcie, gdy w cennikach dostaw cena wzrośnie, oferty zachowają oznaczenie Smart.

Jak zmienią się ceny od 1 listopada? Metoda Allegro Paczkomaty InPost będzie kosztowała niespełna 10 zł (obecnie blisko 9 zł). Również o 1 zł wzrosną ceny metod Allegro One Box – dostawa jutro oraz Allegro One Box – dostawa dzisiaj (odpowiednio z 7,99 zł do 8,99 zł i z 10,99 zł do 11,99 zł). W przypadku Allegro One Punkt od 1 listopada cena wyniesie 8,99 zł (obecnie 8,49 zł). O 1 zł wzrośnie także cena metody Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup: z 8,99 zł na 9,99 zł.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku wystartował ProStream

Z serwisu Allegro można się także dowiedzieć, że na początku przyszłego miesiąca wprowadzone zostaną zmiany w opłatach za usługi dodatkowe InPost – dotyczy to zarówno tych realizowanych w ramach programu Smart, jak i poza nim. Dla przykładu: ubezpieczenie przesyłki do 10 tys. zł będzie kosztowało 1,67 zł (obecnie 1,5 zł), a za weryfikację wagi i wymiarów przesyłki zapłaci się 13,69 zł (obecnie 12,30 zł).

Decyzja Allegro ma m.in. związek z podwyżkami stawek zaordynowanymi platformie przez InPost. Operator paczkomatów już kilka miesięcy temu zapowiedział konieczność dostosowania swoich cenników do nowych warunków rynkowych. Jego zmienione stawki wchodzą w życie 1 listopada bieżącego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies