Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING ostrzega przed fałszywą aplikacją na urządzenia Huawei

W markecie Huawei AppGallery pojawiła się nieautoryzowana aplikacja Moje ING Mobile. Jej pobranie może skutkować utratą środków z konta

Uważajcie na aplikację ING na urządzenia Huawei. Biuro prasowe banku w odpowiedzi na pytanie serwisu cashless.pl potwierdziło, że takowa pojawiła się w AppGallery, ale nie została stworzona, autoryzowana ani udostępniona przez ING. Instytucja dodała, że stara się o zablokowanie fałszywej aplikacji oraz jej wycofanie z marketu chińskiego producenta urządzeń mobilnych.

Przeczytajcie także: Autopay zwróci opłaty za przejazdy autostradą

Jednocześnie ING radzi klientom, by korzystali z apki pobranej wyłącznie ze sklepów Google Play (dla telefonów z Androidem) oraz App Store (dla urządzeń z iOS). Posiadacze urządzeń Huawei, którzy chcą korzystać z Mojego ING, mogą to robić przez przeglądarkę na telefonie.

Przeczytajcie także: InPost podnosi ceny dla klientów Allegro

Warto pamiętać, że ściągnięcie nieautoryzowanej aplikacji może mieć dla użytkownika bolesne konsekwencje. Takie oprogramowanie jest w stanie zainfekować sprzęt klienta i wyłudzać dane, także te wrażliwe. W efekcie przestępcy mogą uzyskać np. dostęp do rachunku bankowego ofiary, co może się zakończyć utratą środków.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies