Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czesi opuszczają Twisto. Turecki właściciel powołał nowy zarząd

Spółką pokieruje Nemika Menevse, związana z fintechem Param od 2020 r.

Przedwczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o istotniej zmianie kadrowej w Twisto. Z fintechem pożegnał się jego założyciel – Michal Smida. Jak się okazuje, wraz z nim z końcem miesiąca ze swoich stanowisk ustąpili także inni przedstawiciele top managementu spółki: Renata Salata, Michal Krocil oraz Michal Cerny, odpowiedzialni za ryzyko, technologię i sprzedaż.

Przeczytajcie także: Autopay dostawcą winiet w Austrii

Twisto, dobrze znany w Polsce fintech specjalizujący się w odroczonych płatnościach, ma od sierpnia nowego właściciela. Jest nim turecka firma Param. Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem akwizycji Turcy dołączyli do rad nadzorczych zarówno czeskiej, jak i polskiej spółki Twisto. Jak widać, teraz przyszedł czas na zmiany kadrowe już w samym zarządzie.

Z opublikowanego w serwisie LinkedIn wpisu wynika, że "w nowy rozdział" Twisto wprowadzi Nemika Menevse, która z Paramem związana jest od 2020 r. Wcześniej zaś zajmowała wysokie stanowiska w bankach, m.in. w tureckim Akbanku i ING. Towarzyszyć jej będą Omer Aydin Karacoban oraz Brett Belcher. Karacoban pracował m.in. w Ceecat i PwC. Zaś Brett Belcher pełnił zaś funkcje członka zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem m.in. w Raiffeisen Banku, GE Capital czy Citi.

Przeczytajcie także: Tap to pay on iOS wchodzi na Ukrainę

Twisto zostało założone w Czechach 10 lat temu. Na polskim rynku działa zaś od kilku lat. W przeszłości w fintech zainwestował m.in. bank ING. W 2021 r. czeska spółka przeszła w ręce Zip, australijskiego potentata rynku BNPL (z ang. buy now, pay later czyli płatności odroczone). Ten jednak nie zagrzał długo miejsca w fotelu właściciela Twisto. Już w lutym 2023 r. pisaliśmy: Niepewna przyszłość Twisto. Australijski właściciel fintechu chce się pozbyć większości swoich zagranicznych aktywów. Kilka miesięcy później fintech został przejęty przez Param.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies