Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay wygrywa ważny przetarg. Będzie jedynym z regionu dostawcą winiet autostradowych w Austrii

Początkowo austriackie winiety będzie można kupić na stronie internetowej Autopay, następnie trafią także do aplikacji mobilnej

Polski fintech Autopay Mobility poinformował, że został jednym z trzech i jedynym z naszego regionu Europy, sprzedawcą austriackich winiet autostradowych. To wynik przetargu rozstrzygniętego przez ASFiNAG, czyli spółkę odpowiedzialną za utrzymanie oraz finansowanie austriackich dróg szybkiego ruchu. Sprzedaż winiet ma rozpocząć się jeszcze w tym kwartale.

Przeczytajcie także: W aplikacji Autopay pojawiły się ubezpieczenia

– Sprzedaż cyfrowych winiet to jeden z najważniejszych elementów strategii rozwoju aplikacji Autopay. Wejście na rynek austriacki jest pierwszym krokiem do ekspansji zagranicznej także w rejonie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria). Na ten moment to jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala z poziomu aplikacji na zakup winiet do różnych krajów – mówi Miłosz Kurzawski z zarządu Autopay Mobility.

Przeczytajcie także: Stąd możecie dowiedzieć się kto i kiedy korzysta z autostrad

Przypomnę, że obecnie Autopay umożliwia już płatności za cyfrowe winiety autostradowe uprawniające do poruszania się po drogach czeskich, słoweńskich, słowackich i węgierskich. Teraz do tej listy dołączą także autostrady austriackie, choć w pierwszej kolejności z usługi skorzystają użytkownicy Autopay z Niemiec. W kolejnym kroku zostanie udostępniona także w Polsce. Najpierw winiety austriackie będzie można kupować przez stronę internetową a później także w aplikacji mobilnej.

Fintech Autopay Mobility chwali się, że z jego aplikacji korzystają już przeszło dwa miliony klientów. Apka pozwala na płatności za przejazdy autostradami, korzystanie z myjni samochodowych, za postój na parkingach prywatnych czy tankowanie aut na wybranych stacjach benzynowych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies