Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kto i kiedy korzysta z autostrad? Odpowiedź znajdziecie w statystykach Autopay

Z danych Autopay wynika, że autostrady, choć kojarzą się często z wakacyjnymi wyjazdami, równie często wykorzystywane są do codziennych dojazdów do pracy

Operator aplikacji Autopay opublikował dane dotyczące wykorzystania aplikacji mobilnej do opłacania przejazdów płatnymi odcinkami dróg. Statystyki te rzucają nieco światła na to, kto i kiedy najczęściej korzysta z autostrad w Polsce, ale nie tylko.

Przeczytajcie także: Płatności Autopay dostępne w aplikacji VeloBanku

Jak podaje Autopay, niemal 17 proc. wszystkich płatności realizowanych przy pomocy aplikacji do przejazdów autostradami w Polsce jest przeprowadzana w piątek. Mniej popularne są czwartki (15 proc.) i poniedziałki (14 proc.). Najbardziej intensywny ruch notuje się w godzinach popołudniowych. Apogeum przypada na godzinę 16 (ponad 7 proc. całego ruchu dobowego) i takie dane sugerują, że przemieszczanie się autostradą to nie tylko ruch tranzytowy, ale dla wielu Polek i Polaków także podróż do i z pracy.

Za co piątą transakcję wykonaną w aplikacji odpowiadali użytkownicy pochodzący z województwa śląskiego, a następnie mieszkańcy Małopolski (18,8 proc.) oraz województwa pomorskiego (16,7 proc.). Zważywszy na to, że autostradą dojeżdża się nie tylko na urlop, ale i do pracy, nie powinno to dziwić. Obsługiwane przez Autopay odcinki autostrad znajdują się właśnie na południu, w województwach małopolskim i śląskim oraz w Pomorskiem.

Przeczytajcie także: Pożegnanie ze starym logo aplikacji Autopay

Autopay podało także dane dotyczące wykorzystania aplikacji za granicą. Okazuje się, że aktualnie najczęściej wybierana przez kierowców opcja podróży zagranicznej ze wsparciem Autopay wiedzie przez autostrady w Czechach. Niemal co druga winieta zakupiona przez Autopay dotyczy właśnie tego kraju.

Przypomnę, że Autopay to polska aplikacja pomagająca kierowcom. Umożliwia płatności za przejazdy autostradami w Polsce, korzystanie z myjni czy tankowanie na stacjach benzynowych i parkowanie. Od kwietnia 2023 r. umożliwia także zakup e-winiet na przejazdy po autostradach Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies