Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Andrzej Wasilewski przechodzi z VIG-u do Allianza. Obejmie stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za IT

Andrzej Wasilewski jest prezesem spółki VIG Ekspert, a także dyrektorem departamentów likwidacji szkód masowych w Compensie, InterRisku i Wienerze

Do zarządu Allianza dołączy Andrzej Wasilewski. Będzie odpowiadał za operacje i IT. Nowe stanowisko obejmie w pierwszym kwartale 2024 r.

Przeczytajcie także: Unia Europejska "uwolni" dane z urządzeń IoT

Andrzej Wasilewski to prawnik i menedżer z bogatym doświadczeniem w ubezpieczeniach. Do Allianza przejdzie z grupy VIG. Pełnił tam funkcję prezesa spółki VIG Ekspert, zajmującej się likwidacją szkód i operacjami dla podmiotów z grupy, a także był dyrektorem departamentów likwidacji szkód masowych w Compensie, InterRisku oraz Wienerze. Wcześniej przez 8 lat pracował w Avivie, m.in. jako dyrektor underwritingu ubezpieczeń OC. Można więc powiedzieć, że wraz z przenosinami do Allianza częściowo wraca na znany już sobie grunt – przypomnę, że Aviva została rok temu przejęta właśnie przez Allianz. W nowej firmie Wasilewski znajdzie więc sporą część zespołu tworzącego dawniej Avivę.

Przed dołączeniem do Avivy Andrzej Wasilewski pracował na stanowisku dyrektora centrum operacyjnego likwidacji szkód w PZU. Warto też wspomnieć, że jest radcą prawnym i arbitrem sądu polubownego przy KNF.

Przeczytajcie także: Kia i Hyundai szykują się na ubezpieczanie autonomicznych pojazdów

To kolejna zmiana kadrowa w top managemencie VIG-u. W serwisie cashless.pl mogliście niedawno przeczytać, że z zarządu Compensy po 32 latach odszedł Jarosław Szwajgier, a roszady personalne nie ominęły także Benefii. Grupa VIG szykuje się do dużej zmiany organizacyjnej – zdecydowano bowiem o połączeniu spółek na polskim rynku, o czym więcej w tekście: Konsolidacja spółek VIG-u: Compensa połączy się z Wienerem, a Compensa Życie z Vienną Life i Aegonem.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies