Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zaczynają się roszady personalne w VIG-u. Po 32 latach z zarządu Compensy odchodzi Jarosław Szwajgier

Do zarządów Compensy i Benefii powołany został Damian Andruszkiewicz

Grupa VIG poinformowała o zmianach personalnych w top managemencie swoich spółek. Ze stanowiska członka zarządu Compensy i Compensy Życie zrezygnował Jarosław Szwajgier. Menedżer przez ostatnie 32 lata pełnił funkcję wiceprezesa, a nadzorował sprzedaż. Teraz zarządzanie departamentami sprzedażowymi, a także spółką Polisa-Życie, przejmie prezeska Anna Włodarczyk-Moczkowska. Wsparciem dla niej będzie Michał Miklewski, który awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego. Michał Miklewski jest z grupą VIG związany od 16 lat i ma bogate doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą zarówno w Compensie, jak i w innej spółce z grupy VIG – Wienerze.

Przeczytajcie także: Nowa oferta telematyczna od Wienera

Mimo odejścia Jarosława Szwajgiera liczebność zarządu Compensy się nie zmniejszy, bo w jego skład został właśnie powołany Damian Andruszkiewicz. Nowy członek zarządu będzie kierował departamentami produktowymi ubezpieczeń masowych. Z firmą związany jest od 12 lat, w tym czasie od podstaw stworzył Departament Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także pełnił funkcję chief product officera przy wdrożeniu spółki Beesafe (insurtechu z grupy VIG, o którym niejednokrotnie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl).

Roszady personalne nie omijają także Benefii Ubezpieczenia. Wspomniany wyżej Damian Andruszkiewicz wszedł do zarządu również tej spółki. A jej nowym prezesem został Mariusz Kurowski. Wcześniej Kurowski pełnił funkcję wiceprezesa Benefii, a z grupą VIG związany jest od 2015 r. W komunikacie anonsującym wspomniane zmiany nie wspomniano natomiast o Michale Gomowskim, który stał na czele Benefii w ostatnich latach.

Przeczytajcie także: TubaPay przejdzie do Insly

W kontekście tych przesunięć kadrowych nie sposób nie wspomnieć o dużych zmianach, jakie czekają grupę VIG. Podmiot zdecydował bowiem o połączeniu części swoich spółek na polskim rynku. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: Konsolidacja spółek VIG-u: Compensa połączy się z Wienerem, a Compensa Życie z Vienną Life i Aegonem. W związku z tym można się spodziewać, że to nie koniec zmian personalnych, jakie zajdą w ramach grupy.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies