Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Ubezpieczeniowe ramię TubaPay przejdzie do Insly. Insurtech kupi od Bacca biznes obejmujący płatności kartowe dla agentów

Insly będzie rozwijać usługę przyjmowania i rozliczania płatności kartowych u agentów pod własnym brandem

Insurtech Insly kupi od firmy Bacca część biznesu obejmującą aplikację dla agentów ubezpieczeniowych służącą do przyjmowania i rozliczania płatności za polisy kartami płatniczymi i Blikiem, znaną pod marką TubaPay, oraz całość działalności i know-how związane z tymi usługami.

Podpisanie ostatecznej umowy między firmami nastąpi po wypełnieniu procedur ustawowych i spełnieniu przez Baccę warunków określonych w umowie wstępnej. Insly spodziewa się jednak, że zakup uda się sfinalizować już na początku czwartego kwartału tego roku. Wtedy pod skrzydła insurtechu trafią obecni klienci i użytkownicy aplikacji oraz zespół ją rozwijający.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że zostanie ona sfinansowana ze środków własnych estońskiego Insly Ltd., które jest właścicielem Insly w Polsce.

Przeczytajcie także: Compensa połączy się z Wienerem, skonsolidują się też życiowe spółki VIG-u

Co istotne, przedmiotem transakcji nie jest sama marka TubaPay, a Insly zamierza oferować płatności kartowe dla agentów pod własną marką. W planach ma zintegrowanie aplikacji ze swoim systemem CRM, a także oferowanie jej jako odrębnej usługi. Partnerem rozliczeniowym pozostanie Fiserv Polska, wspólnie z którym Bacca wprowadzała na rynek usługę TubaPay.

Z kolei Bacca chce się rozwijać poza sektorem ubezpieczeniowym. – Od blisko dwóch lat konsekwentnie realizujemy nową strategię, której osią jest dostarczanie usług płatniczych i finansowych dla e-commerce oraz live commerce. Dlatego jesteśmy niezwykle uradowani, że naszą innowacyjną usługę płatności terminalowych przeznaczonych dla branży ubezpieczeniowej będzie dalej rozwijało Insly, firma znająca branżę ubezpieczeniową i doskonale rozumiejąca jej potrzeby – mówi Janusz Kulmaczewski, CFO Bacca/TubaPay. Idące w tym kierunku zmiany anonsowaliśmy już w tekście: Fintech zamiast insurtechu. Strategiczne zmiany w Bacca.

Przeczytajcie także: Unilink kupuje ubezpieczeniową część ProService Finteco

Insly jest dostawcą technologii dla sektora ubezpieczeń. W Polsce znane jest przede wszystkim z działalności kierowanej do agentów ubezpieczeniowych, którym oferuje abonamentowy system CRM, kalkulator składek i wsparcie w zakresie compliance. Z jego systemu CRM korzysta ponad 17 tys. pośredników. – Sercem naszej działalności w Polsce pozostaje stały rozwój systemu CRM i wsparcia dla pośredników ubezpieczeniowych tak, aby cały swój biznes mogli prowadzić na Insly. Naszym celem jest więc zwiększanie skali działalności i ciągłe wzmacnianie pozycji rynkowej – podkreśla Piotr Bartos, szef Insly w Polsce. Jak deklaruje, podstawą wspomnianego wzrostu ma być rozwój organiczny, ale widzi również kolejne okazje do przejęć i połączeń.

Okiem redaktora

Terminale zintegrowane z aplikacją TubaPay były małą rewolucją w płatnościach realizowanych u agentów ubezpieczeniowych. Przy zawieraniu polis od zawsze dominowały wpłaty gotówkowe lub przelewy bankowe, o których klienci musieli pamiętać po powrocie z multiagencji. Agenci niechętnie patrzyli na terminale ze względu na koszty operacyjne, jakie wiązały się z posiadaniem własnych urządzeń, czy komplikację procesów np. konieczność używania osobnego terminala dla każdego ubezpieczyciela. Twórcy TubaPay przyszli z rozwiązaniem, za pomocą którego agent mógł przyjmować płatności na rzecz różnych towarzystw za pomocą jednego terminala, a system przypisywał płatności do odpowiedniej polisy u konkretnego ubezpieczyciela. To, czego zabrakło do pełnego sukcesu, to w mojej ocenie integracja z największymi towarzystwami ubezpieczeń. Narzędzie bowiem z pewnością usprawnia pracę w wielu przypadkach, ale brakuje mu jeszcze większego pokrycia rynku. 

Insly  deklaruje, że zamierza narzędzie dalej rozwijać, można więc mieć nadzieję, że rozwój ten będzie obejmował pozyskanie kolejnych partnerów ubezpieczeniowych. Z pewnością wpłynęłoby to pozytywnie na użyteczność TubaPay, a właściwie już nie TubaPay, tylko – powiedzmy – „InslyPay”. Na pewno zaś ta usługa bardzo dobrze wkomponowuje się w ofertę Insly, które dostarcza agentom coraz szersze wsparcie w ich codziennej pracy. U takiego właściciela usługa ma szansę złapać na nowo wiatr w żagle. 

Ida Krzemińska-Albrycht
KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies