Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Unilink inwestuje w technologię. Kupuje od ProService Finteco część firmy rozwijającą narzędzia ubezpieczeniowe

Przedmiotem transakcji są systemy FlexiBlock i BokerUFG wraz z rozwijającymi je zespołami

Grupa Unilink odkupiła od specjalizującej się w dostarczaniu narzędzi i usług IT firmy ProService Finteco jej rozwiązania kierowane do rynku ubezpieczeń. Przedmiotem transakcji są nie tylko wypracowane przez ProService Finteco systemy, ale też zorganizowana część przedsiębiorstwa wraz z zespołem.

Przeczytajcie także: Unilink przejmuje lidera rynku bułgarskiego

Grupa Unilink to największy w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutor ubezpieczeń. W Polsce oferuje swoje usługi za pośrednictwem blisko 1200 oznakowanych placówek partnerskich i sieci ponad 14 000 agentów. A w regionie działa także w Bułgarii, Rumunii, Mołdawii, Czechach i na Słowacji. Ogłoszona właśnie akwizycja ma poszerzyć usługi grupy o rozwiązania informatyczne i procesowe dla ubezpieczycieli, wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności agentów współpracujących z Unilinkiem, a także przyspieszyć procesy administracyjne i obsługowe oferowane obecnie.

ProService Finteco to zaś spółka zapewniająca usługi i rozwiązania technologiczne dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, firm ubezpieczeniowych oraz banków. Obsługuje ponad 200 klientów instytucjonalnych, a świadczący na ich rzecz usługi z zakresu: agenta transferowego, wyceny i księgowości funduszy i rozwiązań IT.

Przeczytajcie także: Więcej ubezpieczeń szkolnych w Unilinku

Unilink zdecydował się przejąć od niej systemy FlexiBlock oraz BrokerUFG wraz z rozwijającymi je zespołami IT. FlexiBlock to wielomodułowy system do obsługi produktów ubezpieczeniowych w chmurze Microsoft Azure. Z kolei BrokerUFG to produkt pozwalający na komunikację między zakładem ubezpieczeń a UFG. – Będziemy kontynuować rozwój obu tych narzędzi z korzyścią dla naszych obecnych i nowych partnerów biznesowych. Jest to dla nas kolejny krok w rozszerzaniu zakresu usług świadczonych dla rynku ubezpieczeń w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej – zapewnia Igor Rusinowski, prezes Grupy Unilink.

Kwoty transakcji nie ujawniono.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies