Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Insly z 1,1 mln euro finansowania. Piotr Bartos awansuje na regionalnego szefa pionu rozwiązań dla pośredników

Nowo pozyskane środki mają posłużyć do rozwijania platformy technologicznej dla pośredników z Europy Środkowo-Wschodniej

Insurtech Insly pochwalił się zebraniem kwoty 1,1 mln euro od funduszy VC Concentric, Uniqa Ventures i zrzeszenia aniołów biznesu Fund Fellow Founders. Finansowanie pozyskał półtora roku po poprzedniej rundzie, w ramach której zdobył 1,3 mln euro. Ostatnio pieniądze przeznaczył na rozwój platformy technologicznej low-code, która pomaga firmom budować i modyfikować produkty ubezpieczeniowe. Nowo pozyskane środki mają zaś posłużyć głównie do rozwijania drugiego filaru działalności Insly, a mianowicie narzędzi kierowanych do pośredników ubezpieczeniowych.

Przeczytajcie także: Nowa platforma dla agentów od Insly

Rozwiązania dla agentów i brokerów to obszar działalności estońskiego insurtechu, z którego firma jest w Polsce najbardziej znana. Jednocześnie nasz rynek jest źródłem największych sukcesów insurtechu w tym zakresie. Obecnie polskie operacje odpowiadają za 20 proc. globalnych przychodów Insly, a liczba użytkowników platformy do zarządzania sprzedażą i relacjami z klientami urosła tu w rok o 30 proc. do 15 tys.

Użytkownicy za jej pośrednictwem wykonują średnio miesięcznie ponad 4 mln zapytań o ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych w różnych towarzystwach. Z platformą zintegrowani są wszyscy ubezpieczyciele, którzy oferują ubezpieczenia komunikacyjne w kanale agencyjnym. Dostępne są też pierwsze ubezpieczenia niekomunikacyjne: turystyczne od Axa Partners i Balcia. Insly rozmawia z kolejnymi ubezpieczycielami nad rozszerzeniem oferty, m.in. o ubezpieczenia mieszkaniowe i ubezpieczenia na życie.

Przeczytajcie także: Insurtech Locket szykuje się do ekspansji

– Na dziś, działalność skierowana do ubezpieczycieli i MGA [managing general agent – dystrybutor ubezpieczeń, który przejmuje znaczną część obowiązków ubezpieczyciela – red.] jest wystarczająco wzmocniona technologią low-code. Chcemy teraz powtórzyć sukces polskiego zespołu na innych rynkach europejskich, tam, gdzie tak jak w Polsce, pośrednicy są główną siłą dystrybucyjną ubezpieczeń – deklaruje Risto Rossar, założyciel i prezes Insly.

Aby to osiągnąć, wydzielono w strukturach firmy dwa piony: rozwiązań dla ubezpieczycieli i MGA oraz rozwiązań dla pośredników. Tym drugim pokieruje Piotr Bartos, łącząc nowe obowiązki na poziomie regionu z zarządzaniem polską spółką Insly.

– Naszym celem jest zwiększanie skali i jednocześnie oferowanie kompletnego wsparcia dla pośredników tak, aby cały swój biznes mogli prowadzić na Insly. W tym roku na przykład sfinalizowaliśmy połączenie z polską firmą Fort, specjalizującą się w szeroko rozumianych rozliczeniach działalności agencyjnej. To, co się nie zmieni, to że chcemy pozostać niezależnym od ubezpieczycieli i multiagencji dostawcą technologii – podkreśla Piotr Bartos.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies