Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Insly z 1,1 mln euro finansowania. Piotr Bartos awansuje na regionalnego szefa pionu rozwiązań dla pośredników

Nowo pozyskane środki mają posłużyć do rozwijania platformy technologicznej dla pośredników z Europy Środkowo-Wschodniej

Insurtech Insly pochwalił się zebraniem kwoty 1,1 mln euro od funduszy VC Concentric, Uniqa Ventures i zrzeszenia aniołów biznesu Fund Fellow Founders. Finansowanie pozyskał półtora roku po poprzedniej rundzie, w ramach której zdobył 1,3 mln euro. Ostatnio pieniądze przeznaczył na rozwój platformy technologicznej low-code, która pomaga firmom budować i modyfikować produkty ubezpieczeniowe. Nowo pozyskane środki mają zaś posłużyć głównie do rozwijania drugiego filaru działalności Insly, a mianowicie narzędzi kierowanych do pośredników ubezpieczeniowych.

Przeczytajcie także: Nowa platforma dla agentów od Insly

Rozwiązania dla agentów i brokerów to obszar działalności estońskiego insurtechu, z którego firma jest w Polsce najbardziej znana. Jednocześnie nasz rynek jest źródłem największych sukcesów insurtechu w tym zakresie. Obecnie polskie operacje odpowiadają za 20 proc. globalnych przychodów Insly, a liczba użytkowników platformy do zarządzania sprzedażą i relacjami z klientami urosła tu w rok o 30 proc. do 15 tys.

Użytkownicy za jej pośrednictwem wykonują średnio miesięcznie ponad 4 mln zapytań o ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych w różnych towarzystwach. Z platformą zintegrowani są wszyscy ubezpieczyciele, którzy oferują ubezpieczenia komunikacyjne w kanale agencyjnym. Dostępne są też pierwsze ubezpieczenia niekomunikacyjne: turystyczne od Axa Partners i Balcia. Insly rozmawia z kolejnymi ubezpieczycielami nad rozszerzeniem oferty, m.in. o ubezpieczenia mieszkaniowe i ubezpieczenia na życie.

Przeczytajcie także: Insurtech Locket szykuje się do ekspansji

– Na dziś, działalność skierowana do ubezpieczycieli i MGA [managing general agent – dystrybutor ubezpieczeń, który przejmuje znaczną część obowiązków ubezpieczyciela – red.] jest wystarczająco wzmocniona technologią low-code. Chcemy teraz powtórzyć sukces polskiego zespołu na innych rynkach europejskich, tam, gdzie tak jak w Polsce, pośrednicy są główną siłą dystrybucyjną ubezpieczeń – deklaruje Risto Rossar, założyciel i prezes Insly.

Aby to osiągnąć, wydzielono w strukturach firmy dwa piony: rozwiązań dla ubezpieczycieli i MGA oraz rozwiązań dla pośredników. Tym drugim pokieruje Piotr Bartos, łącząc nowe obowiązki na poziomie regionu z zarządzaniem polską spółką Insly.

– Naszym celem jest zwiększanie skali i jednocześnie oferowanie kompletnego wsparcia dla pośredników tak, aby cały swój biznes mogli prowadzić na Insly. W tym roku na przykład sfinalizowaliśmy połączenie z polską firmą Fort, specjalizującą się w szeroko rozumianych rozliczeniach działalności agencyjnej. To, co się nie zmieni, to że chcemy pozostać niezależnym od ubezpieczycieli i multiagencji dostawcą technologii – podkreśla Piotr Bartos.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies