Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Insly pozyskało 1,3 mln euro finansowania. Insurtech przeznaczy środki na rozwój działalności, m.in. w Polsce

W Polsce Insly koncentruje się na dostarczaniu oprogramowania dla pośredników, ale chce zaoferować przygotowane przez siebie rozwiązanie również ubezpieczycielom

Insly, dostawca oprogramowania SaaS dla branży ubezpieczeniowej, pozyskało 1,3 mln euro finansowania od funduszy VC Concentric i Uniqa Ventures. Insurtech planuje przeznaczyć te środki na dalszy rozwój działalności, również w Polsce.

Przeczytajcie także: Insly pomoże rozłożyć na raty składkę za polisę

Firma zajmuje się oprogramowaniem dla branży ubezpieczeniowej, ułatwiającym sprzedaż i administrację. Na polskim rynku koncentruje się na oferowaniu multiagentom i brokerom systemu do zarządzania sprzedażą i obsługą polis oraz CRM w formie abonamentu. W kraju zarejestrowanych jest obecnie 11 tys. użytkowników. Większość z nich korzysta głównie z tej części oprogramowania, która pozwala na wyliczenie składki dla klienta w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Średnio agenci sięgający po rozwiązanie Insly wykonują 900 tys. takich kalkulacji miesięcznie. W ten sposób mogą poznać ceny oferowane przez 17 ubezpieczycieli, których łączny udział w polskim rynku polis OC komunikacyjnego wynosi prawie 90 proc.

Przeczytajcie także: Nowości w serwisie MojaAviva

Choć obecnie insurtech skupia się na dostarczaniu oprogramowania dla pośredników, to w planach ma poszerzenie działalności i współpracę z tutejszymi ubezpieczycielami. Może im zaoferować platformę niskokodową (tzw. low-code), która pomoże firmom budować i modyfikować produkty ubezpieczeniowe. Według zapewnień Insly ma ona działać znacząco szybciej niż podstawowe systemy informatyczne.

Na wszystkich rynkach, na których jest obecne Insly, z rozwiązań insurtechu korzysta ponad 1 tys. pośredników ubezpieczeniowych i 30 ubezpieczycieli, rocznie generując składki o wartości ponad 1,1 mld euro. Firma zamknęła 2020 r. zyskiem na poziomie 72 tys. euro przy 3,4 mln euro przychodów i 24-procentowej dynamice sprzedaży.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies