Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kłopotów Revoluta ciąg dalszy. Firma nie zaprezentuje wyników za 2022 rok w pierwotnie wyznaczonym terminie

Jeśli i ten raport wzbudzi wątpliwości audytorów i regulatorów rynku, firmie trudniej będzie o licencję bankową w Wielkiej Brytanii

Revolut ponownie zaprezentuje wyniki z opóźnieniem. Raport podsumowujący działalność fintechu w 2022 roku pierwotnie miał się pojawić we wrześniu, ale regulator dał firmie dodatkowe trzy miesiące na opracowanie dokumentu, o czym informuje m.in. serwis sifted.eu, wskazując, że w tym przypadku zaistniał efekt domina.

Przeczytajcie także: Wojciech Sobieraj odszedł z zarządu Vodeno

W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że Revolut miał już poważne opóźnienia, gdy publikował raport podsumowujący działalność w 2021 roku. Problemem nie było wyłącznie niedotrzymanie terminu – audytorzy z firmy BDO mieli zastrzeżenia do wyników zaprezentowanych w raporcie, pojawiły się kłopoty ze zweryfikowaniem setek milionów funtów przychodów.

Firma tłumaczyła to kłopotami z systemami informatycznymi, niedostosowanymi do rozrastającej się oferty Revoluta. Niedługo później z posady zrezygnował dyrektor finansowy fintechu Mikko Salovaara, a bank inwestycyjny Schroders oszacował, że wartość jego udziałów w Revolucie spadła o połowę. Na koniec ubiegłego roku aktywa te wyceniał na ok. 6,7 mln dolarów, podczas gdy w analogicznym okresie 2021 roku było to ok. 12,6 mln dolarów.

Przeczytajcie także: Sprawdzonapolisa.pl wystartowała ze sprzedażą polis

Wiosną pojawiły się doniesienia, iż Bank Anglii może odrzucić wniosek Revoluta o udzielenie licencji bankowej. Wedle nieoficjalnych informacji działania te podyktowane były właśnie zamieszaniem kadrowym i wątpliwościami, jakie pojawiły się wokół raportu za 2021 rok. Można zakładać, że jeśli pojawią się zastrzeżenia także wobec kolejnego raportu, to o licencję bankową w Wielkiej Brytanii będzie jeszcze trudniej. Tymczasem pojawiły się pogłoski, z których wynika, że fintech miał zrezygnować z ubiegania się o licencję bankową na rynku amerykańskim. Stać miało się to po kilku latach starań.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies