Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wojciech Sobieraj odszedł z zarządu Vodeno. Nowym prezesem były dyrektor Paysafe

O tym, że Sobieraj odszedł z zarządu Vodeno, mówiło się nieoficjalnie od kilku miesięcy. Zgodnie z KRS założyciel Vodeno zrezygnował z prezesury pod koniec czerwca

Biuro prasowe Vodeno opublikowało dziś komunikat na temat zmian personalnych we władzach polskiego fintechu Vodeno. Zgodnie z informacją prasową nowym prezesem spółki został Noah Sharp. Z kolei przewodniczącym Rady Dyrektorów mianowano Philipa McHugh. Zmiany są konsekwencją niedawno ogłoszonej inwestycji w Vodeno, przeprowadzonej przez Grupę NatWest oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Więcej na ten temat w tekście Vodeno z partnerem z Wielkiej Brytanii. I to jakim. Udziały w spółce, na czele której stoi Wojciech Sobieraj, kupi NatWest.

Przeczytajcie także: PKO znowu podnosi ceny

Co ciekawe w zarządzie Vodeno nie ma już Wojciecha Sobieraja, założyciela spółki, na polskim rynku bankowym uznawanego za postać legendarną (Sobieraj jest twórcą Alior Banku). Zresztą nieoficjalnie mówiło się już od pewnego czasu, że Sobieraj zrezygnuje ze stanowiska prezesa Vodeno. Zgodnie z danymi zawartymi w Krajowym Rejestrze Sądowym formalnie stało się to 23 czerwca. Obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej finetchu.

McHugh jest byłym szefem Paysafe. Wcześniej był wiceprezesem wykonawczym i prezesem TSYS Merchant Solutions. Przez 20 lat pracował dla dwóch wiodących banków na świecie, ostatnio jako prezes Barclaycard Business Solutions, a kolejne 10 lat w Citigroup, gdzie zajmował wysokie stanowiska kierownicze w departamencie kart kredytowych.

Sharp dołącza do Vodeno z brytyjskiej firmy płatniczej BCB Group, gdzie pełnił funkcję zastępcy prezesa. Jest także byłym dyrektorem ds. bankowości w Paysafe, odpowiedzialnym za globalne partnerstwa. Sharp zajmował liczne stanowiska kierownicze w globalnych bankach, w tym w Standard Chartered Banku i Deutsche Banku.

Przeczytajcie także: Allegro Pay wprowadzi rachunki bankowe

Vodeno wraz z Aion Bankiem, jest dostawcą platformy banking as a service. Dzięki niej instytucje finansowe takie jak fintechy mogą oferować usługi bankowe bez konieczności ubiegania się o licencję bankową. W Polsce z rozwiązań oferowanych przez Vodeno korzystają takie podmioty jak np. Allegro Pay, ZEN czy InPost. W Aion Banku prowadzone są też rachunki złotowe z lokalnym numerem IBAN oraz oszczędnościowe dla klientów Revoluta. Z dzisiejszego komunikatu prasowego Vodeno wynika, że firma uruchomiła lub pracuje na uruchomieniem kilkudziesięciu różnych projektów w ramach swojej platformy BaaS.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies