Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Pay ma umowę z Aion Bankiem. Wprowadzi rachunki płatnicze i oszczędnościowe

Co ciekawe ten sam Aion Bank pracuje nad nowymi usługami finansowymi także dla InPostu

To że Allegro Pay zamierza zaoferować więcej usług finansowych niż tylko płatności odroczone oraz raty, wiadomo od kilku miesięcy, gdy spółka podała informację o rozmowach na ten temat z Aion Bankiem. Kilka dni temu podpisała umowę z tą instytucją oraz ze współpracującym z nią fintechem Vodeno. Wydaje się, że wprowadzenie nowej oferty zbliża się wielkimi krokami, choć stanie się to faktem pewnie nie prędzej niż za kilka miesięcy.

Przeczytajcie także: Nowy konkurent Allegro już działa

Z komunikatu firmy Allegro Pay wynika, że w jej ofercie znajdą się przede wszystkim rachunki osobiste oraz oszczędnościowe. Allegro Pay zastrzegło sobie możliwość oferowania podobnych produktów także z innymi partnerami. Natomiast Vodeno i Aion zobowiązały się, że nie będą oferować rozwiązań, podobnych do tych wypracowanych z Allegro Pay, innym firmom, konkurencyjnym wobec Allegro i Allegro Pay. Umowa została zawarta na 5 lat z możliwością jej przedłużenia.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w aplikacji Allegro

Co ciekawe, Allegro Pay nie jest pierwszym podmiotem, który obsługuje handel internetowy, a który zamierza wprowadzić produkty finansowe. Większość czytelników cashless.pl zapewne wie, że największy operator paczkomatów w Polsce – InPost, zamierza wprowadzić płatności ułatwiające zakupy internetowe. Niewykluczone, że w ich ramach znajdą się także usługi z obszaru BNPL (buy now, pay later, czyli z angielskiego płatności odroczone). Dodatkowym smaczkiem w tym wypadku może być to, że również InPost współpracuje przy tym projekcie z Aionem. Wygląda więc na to, że za sprawą tego banku klientów e-commerce czeka w najbliższym czasie wiele ciekawych innowacji produktowych.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies