Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP znowu podnosi ceny. Tym razem klientom firmowym, którzy zaczną płacić m.in. za przelewy z IKO

Zmiany w cenniku PKO BP wejdą w życie 17 października bieżącego roku

PKO BP przesłał do swoich klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw informację na temat planowanych zmian w tabeli opłat i prowizji. Wśród tych, które wejdą w życie 17 października, pojawiło się sporo podwyżek. Bank motywuje je zmianą rocznych wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Dotychczas wszystkie standardowe przelewy krajowe i SEPA zlecane w aplikacji IKO były bezpłatne. W nowym cenniku wprowadzone zostały pakiety bezpłatnych przelewów w IKO, po których wykorzystaniu za każdy kolejny przelew będzie naliczana opłata w kwocie 1 zł. Ujednolicona zostanie także liczba darmowych przelewów dla użytkowników kont PKO Firmowe założonych przed i po 31 października 2020 r. – dla tych pierwszych zmaleje ona z 30 do 10. Podniesiona zostanie opłata za przelew zlecony w oddziale lub na infolinii – w każdym przypadku będzie ona wynosić 20 zł.

Przeczytajcie także: Nowy zainteresowany przejęciem VeloBanku

PKO zapowiedział też, że wzrośnie opłata za autoryzację ustanowienia, modyfikacji lub usunięcia dyspozycji przy użyciu kodu z karty kodów jednorazowych – z 50 gr do 1 zł. Zaplanowano także ujednolicenie opłat za realizację przelewu SORBNET: zniesione zostaną progi kwotowe, a wysokość opłaty będzie niezależna od kanału realizacji przelewu i wynosić będzie 50 zł.

Jeśli chodzi o wypłaty gotówki z bankomatów krajowych i zagranicznych oraz w oddziałach PKO BP lub innych podmiotów realizujących wypłaty, to opłaty za tego typu transakcje zostaną ujednolicone i podniesione do 3,5 proc., min. 5 zł/1,5 euro/2 dolary.

Wprowadzono również szereg zmian w zakresie wypłat oraz wpłat gotówki (w oddziale banku i we wrzutniach). I tak m.in. wpłata w formie zamkniętej na rachunek prowadzony w złotych będzie się teraz wiązać z opłatą w wysokości 0,3 proc. min. 20 zł w oddziale, a 0,2 proc. min. 20 zł we wrzutni. Opłata za wypłatę w formie otwartej wzrośnie z 0,5 proc. min. 6 zł na 0,6 proc. min 20 zł. A za wpłatę gotówki w formie otwartej w oddziale użytkownicy Kont Firmowych zapłacą 0,6 proc. min. 20 zł (wcześniej 0,5 proc. min. 6 zł), podobnie użytkownicy kont PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw, z kolei użytkownicy Kont Firmowych Premium zostaną obciążeni kwotą 0,6 proc. min 6 zł, a w ramach PKO Rachunek Nasza Wspólnota będzie to po prostu 6 zł.

Przeczytajcie także: Autopay wprowadza ubezpieczenia

Z pozytywnych zmian warto zaś odnotować obniżenie opłat za przelewy w walutach państw należących do EOG oraz w funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich. W przypadku przelewów zlecanych w bakowości internetowej będzie to 10 zł (wcześniej 0,15 proc. mini 25 zł, nie więcej niż 130 zł), a w oddziale lub na infolinii: 30 zł (wcześniej 0,25 proc. min 50 zł, nie więcej niż 190 zł). Zmiana nie dotyczy rachunku PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw.

Obniżono również m.in. opłaty za realizację standardowego zlecenia stałego na rachunki w innych bankach – na 1 zł czy opłaty za monity – z 30 zł na 6 zł.

W aktualizacji taryfy pojawiła się też informacja o wpłatach Blikiem we wpłatomatach nienależących do sieci PKO. Jak jednak ustalił serwis cashless.pl, na wdrożenie tego rozwiązania trzeba będzie poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

Co ciekawe ogłoszone właśnie podwyżki prowizji i opłat to nie pierwsze tego rodzaju działanie PKO BP w tym roku. Wcześniej bank ogłosił podwyżki dla klientów indywidualnych. Więcej na ten temat w tekście Rewolucja w cenniku PKO BP. Bank rezygnuje z wielu rodzajów rachunków, wprowadza nowe usługi i podwyższa opłaty.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies