Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko banki i fundusze. Przejęciem VeloBanku zainteresowany jest też najbogatszy Polak

Biznesmen Michał Sołowow może przejąć VeloBank za pośrednictwem wehikułu finansowego MS Galleon

Michał Sołowow, najbogatszy Polak, może wejść do sektora finansów. Jak wynika z informacji podanych przez serwis Business Insider, wehikuł finansowy miliardera, czyli MS Galleon, jest zainteresowany przejęciem VeloBanku.

Przeczytajcie także: Curve podnosi ceny wielu usług, we wszystkich planach

W serwisie cashless.pl mogliście śledzić losy VeloBanku od chwili jego powstania. Przypomnę, że to instytucja powołana do życia w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getinu, przeprowadzonej w ubiegłym roku. Z Getinu wydzielono wówczas część biznesu, m.in. rachunki osobiste czy kredyty konsumpcyjne, a w Getinie pozostawiono np. hipoteczne kredyty walutowe. W efekcie nowy podmiot od razu mógł się cieszyć rentownością i rozpocząć walkę o nowych klientów.

Udziałowcami VeloBanku są dzisiaj Bankowy Fundusz Gwarancyjny, posiadający 51 proc. akcji spółki, oraz SOBK (System Ochrony Banków Komercyjnych), a zatem podmiot założony przez największe banki komercyjne na polskim rynku. Funkcję doradczą w procesie sprzedaży pełni JP Morgan, a jego pierwszy etap potrwa do końca września. W tym czasie potencjalni inwestorzy mogą składać niewiążące oferty kupna. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2024 roku.

Przeczytajcie także: Provident wprowadza nowy sposób weryfikacji klientów

Michał Sołowow do tej pory kojarzony był przede wszystkim z przemysłem: w jego portfolio znajdują się biznesy chemiczne, producent podłóg drewnianych czy ceramiki sanitarnej. Jakiś czas temu okazało się, że kontrolowany przez niego Synthos wspólnie z Orlenem chce stawiać w naszym kraju tzw. małe reaktory modułowe. W wyścigu o VeloBank miliarder zapewne powalczy z bankami i funduszami inwestycyjnymi.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies