Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve zapowiada wdrożenie nowej aplikacji. I podnosi ceny wielu usług, we wszystkich planach

Curve od listopada podniesie stawki za abonamenty, wypłaty z bankomatów czy przewalutowania

Czytelnicy cashless.pl donoszą, że Curve zamierza zmienić swój cennik. Wynika tak z wiadomości e-mail, którą otrzymali klienci brytyjskiego fintechu. Zmiany, które w zdecydowanej większości są niekorzystne dla użytkowników aplikacji Curve, mają wejść w życie 14 listopada bieżącego roku i dotyczą wszystkich planów oferowanych przez Curve.

Standard

I tak, jeśli chodzi o najniższy z nich, czyli Standard, wzrośnie koszt dostarczenia plastikowej karty z 4,99 euro do 5,99 euro. Podobnie jeśli chodzi o wypłaty gotówki z bankomatów. Dotychczas 10 w miesiącu było bezpłatnych, a później pobierano prowizję w wysokości 0,5 euro. Po nowemu wszystkie wypłaty będą obarczone prowizją w wysokości 2 proc., min. 2 euro.

Przeczytajcie także: Za korzystanie z usug Curve trzeba będzie płacić więcej

Pogorszą się także warunki przewalutowań, bo dotychczas do 1 tys. euro były one bezpłatne, a później naliczana była prowizja w wysokości 2 proc. Zgodnie z nowymi zasadami bezpłatnie będą przewalutowane transakcje do 250 euro, a później prowizja wyniesie 2,5 proc. Na niekorzyść zmienią się także warunki korzystania z karty firmowej dodanej do aplikacji Curve. Obecnie można z takiej karty wykonać transakcje bez prowizji do 100 euro, a powyżej tej kwoty opłata wynosi 1,5 proc. Od 14 listopada wszystkie transakcje będą obarczone 1,5-proc. daniną na rzecz Curve.

Za to na plus dla klientów zmieni się liczba kart, jaką można dodać do aplikacji Curve – z 2 na 3 oraz liczba Smart Rules z 1 do 2. Smart Rules to usługa umożliwiająca automatyzację powtarzających się płatności, dzięki której nie trzeba za każdym razem wskazywać karty, z której realizowana ma być dana transakcja.

X

Zmiany w planie Curve X dotyczą opłaty abonamentowej oraz za wymianę karty – obie wzrosną z 4,99 euro do 5,99 euro. Podrożeją też bankomaty. Obecnie 10 wypłat jest za darmo, a od każdej kolejnej naliczana jest opłata w wysokości 0,5 euro. Według nowych zasad bezpłatnie będzie można wypłacić do 300 euro miesięcznie, a od transakcji powyżej tej kwoty prowizja wyniesie 2 proc., min. 2 euro.

Jeśli chodzi o prowizję od przewalutowania transakcji, to obecnie wynosi ona 2 proc., z tym że jest naliczana dopiero, gdy wartość transakcji przekroczy 2 tys. euro w miesiącu. Od 14 listopada prowizja wynosić będzie 2,5 proc. i będzie naliczana już po przekroczeniu 1 tys. euro wydatków. Od pierwszego euro naliczana będzie też prowizja w wysokości 1,5 proc. od płatności z karty firmowej. Obecnie nie jest ona naliczana, jeśli te wydatki nie przekroczą 500 euro w miesiącu.

Przeczytajcie także: Smart Rules to nowa usługa w aplikacji Curve

Ze zmian na korzyść klientów w planie X wymienić trzeba zniesienie, wynoszącej 4,99 euro, opłaty za anulowanie planu i umożliwienie klientom korzystania z niedostępnej obecnie usługi Crypto Rewards dla jednego tokena. Crypto Rewards to usługa umożliwiająca otrzymywanie moneybacku w kryptowalutach. Do trzech miesięcznie ograniczona zostanie za to możliwość korzystania z usługi Go Back in Time (obecnie nie ma limitu). To rozwiązanie pozwalające na cofnięcie zrealizowanej w przeszłości transakcji i przeniesienie jej na inną kartę.

Black

W planie Black zmienia się opłata za wymianę karty, która wynosiła 5 euro, a będzie wynosić 5,99 euro. Darmowe wypłaty z bankomatów zostaną ograniczone do 500 euro miesięcznie, a później naliczana będzie opłata w wysokości 2 proc., min. 2 euro. Obecnie 10 wypłat jest bezpłatnych, a prowizja od następnych wynosi 0,5 euro.

Podobnie jak w niższych planach także i w Black zmienią się warunki finansowe przewalutowań. Obecnie bez prowizji realizowane są transakcje do 15 tys. euro rocznie, a po przekroczeniu tej kwoty nalicza się 2 proc. W nowym cenniku bez prowizji można będzie wykonać transakcje na 2 tys. miesięcznie, a po przekroczeniu limitu koszt przewalutowania wyniesie 2,5 proc. Zniknie możliwość realizacji bezpłatnych transakcji z karty biznesowej – wszystkie będą obarczone prowizją w wysokości 1,5 proc. Obecnie nie nalicza się jej od transakcji do 1 tys. euro.

Korzystne zmiany to rezygnacja przez Curve z minimalnego okresu umowy, który wynosi 6 miesięcy, obniżka opłaty za anulowanie planu z 8 euro do 5,99 euro oraz udostępnienie tokenów bez limitu w usłudze Crypto Rewards.

Metal

Najmniej zmian wprowadzonych zostanie od listopada w najdroższym planie Metal. Wzrośnie abonament – z 14,99 euro do 17,99 euro miesięcznie, podrożeje wymiana karty z 50 euro do 59,99 euro oraz za anulowanie planu – również z 50 euro na 59,99 euro. Wypłaty z bankomatów pozostaną bezpłatne do wartości tysiąca euro miesięcznie, a później pojawi się opłata w wysokości 2 proc., min. 2 euro. Obecnie 10 wypłat jest darmowych, a później prowizja wynosi 0,5 proc. Zniesiony za to zostanie limit bezpłatnych przewalutowań – obecnie wynosi on 60 tys. euro rocznie.

Przeczytajcie także: Nowa alternatywa dla płatności odroczonych

To chyba najważniejsze zmiany, jakie udało mi się znaleźć w nowym cenniku Curve. Co ciekawe, w marketach z aplikacjami znalazła się niedawno nowa wersja apki Curve. Z opisu zamieszczonego przez dewelopera wynika, że jej pobranie pozwoli na korzystanie z Curve w wersji 2.0, zawierającej m.in. Launchpad, który umożliwi integrację z podmiotami zewnętrznymi. Nowości związane z Launchpadem mają być wprowadzane stopniowo w kolejnych dniach.

Curve to fintech działający na rynku od 2016 roku, oferujący usługi także klientom z Polski. Jego podstawową usługą jest aplikacja mobilna i powiązana z nią karta płatnicza. Do aplikacji można dodać karty innych wydawców i płacić z rachunków tych kart za pomocą karty Curve. Dzięki temu jednym plastikiem (który można dodać także do cyfrowych portfeli) można realizować wydatki z rachunków różnych kart.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies