Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
VeloBank wystawiony na sprzedaż. BFG czeka na oferty do końca września

Transakcja sprzedaży 100 proc. akcji VeloBanku powinna zostać sfinalizowana w I kw. przyszłego roku

Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił dziś rozpoczęcie procesu sprzedaży VeloBanku. Transakcja dotyczyć ma wszystkich akcji tej instytucji, a więc 51 proc. posiadanych przez BFG oraz 49 proc., będących w posiadaniu spółki SOBK (System Ochrony Banków Komercyjnych), założonej przez największe banki komercyjne na polskim rynku. Zgodnie z ogłoszonym wcześniej harmonogramem, inwestorzy mogą składać niewiążące oferty kupna do końca września bieżącego roku. Transakcja powinna być zamknięta w I kw. 2024 r.

Przeczytajcie także: Nowe usługi pojawią się wkrótce w aplikacji VeloBanku

VeloBank to instytucja powstała w wyniku tzw. przymusowej restrukturyzacji Getinu, przeprowadzonej przez BFG w ubiegłym roku. Z Getinu wydzielono wówczas zdrową część biznesu, m.in. rachunki osobiste czy kredyty konsumpcyjne a w Getinie pozostawiono balast w postaci hipotecznych kredytów walutowych. Dzięki temu VeloBank od razu mógł się cieszyć rentownością i rozpocząć walkę o nowych klientów.

Przeczytajcie także: VeloBank udostępnił nową aplikację mobilną

Zarządowi VeloBanku, na czele którego stanął były członek władz PKO BP Adam Marciniak, w krótkim czasie udało się przeprowadzić rebranding, wdrożyć nowy system transakcyjny i aplikację mobilną dla klientów indywidualnych, uruchomić marketplace dla produktów ekologicznych czy wprowadzić do oferty kilka innych produktów i usług. Pozwoliło to nie tylko zatrzymać odpływ klientów, ale i pozyskać nowych. Z danych BFG wynika, że po wprowadzeniu do oferty nowego rachunku VeloKonto otwarto ok. 110 tys. takich kont.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BFG, VELOBANK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies